Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Rok galerii

Rok galerii

Noemi

Noemi

GALERIA
SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
"AD-HOC"

 

 

 

 

zaprasza na wystawę malarstwa

Noemi Cieślińskiej

pt. "PRAWIE JAK W DOMU
- wspomnienia z dalekich miejsc"

 

WYSTAWA CZYNNA OD 12 STYCZNIA - 3 LUTEGO 2019

zapraszamy na wernisaż wystawy
12 stycznia o godz. 17.00

 

 

Prezentowana wystawa „Prawie jak w domu - wspomnienia z dalekich miejsc” zawiera prace inspirowane pobytem i życiem w trzech różnych krajach: Japonii, na Węgrzech i Polsce. Przede wszystkim są to pejzaże, ale pojawiają się też  motywy zwierząt i kwiatów, elementy zaczerpnięte z japońskich legend,  japońskie lalki w kimonach. Na wystawie są wybrane prace z każdej z trzech wcześniejszych wystaw oraz prace wcześniej nie wystawiane.

 

Noemi Cieślińska jest absolwentką UMK w Toruniu. Od wielu lat hobbystycznie rozwija zainteresowania w obszarze malarstwa i rysunku.
Dotychczas zrealizowane wystawy indywidualne to:

"Japońskie krajobrazy" w styczniu 2016 roku - Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku,

"Dwanaście miesięcy" w lutym 2017 roku - Dom Polski w Budapeszcie,

"Węgierskie impresje" w styczniu 2018 roku - Dom Polski w Budapeszcie.

 

GRAKOSTAWSKA

GRAKOSTAWSKA

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

 

PEJZAŻE

wystawa malarstwa
Grażyny Kostawskiej

zapraszamy na wernisaż wystawy
9 lutego 2019 r. o godz. 17.00

 

 

Tematyka pejzażowa jest stale obecna w twórczości Grażyny Kostawskiej. Jest ulubioną formą jej artystycznych poszukiwań, od 45 lat. Pierwsze olejne pejzaże powstały w czasach szkolnych, w okresie nauki w Liceum Sztuk Plastycznym, mieszczącym się w pięknym pałacyku w Łazienkach Królewskich. Okres studiów na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu zaowocował kolejnymi plenerowymi kompozycjami. Natomiast praca dyplomowa w pracowni malarstwa, była propozycją przetworzenia natury na abstrakcję. I tu pojawiły się dwa cykle o odmiennym charakterze: seria inspirowana rafą koralową oraz widokami ziemi widzianej z powietrza.

Kolejnym wyzwaniem był motyw malowniczych rozlewisk Narwi oraz romantycznych, burzliwych wybrzeży ówczesnej Jugosławii. Niezmiennie, od lat maluje również słynny wodospad i niezwykłą scenerię dolnośląskiego Międzygórza.

Dziecięcą sympatię do baśni o Sindbadzie Żeglarzu odnajdziemy w serii marokańskich widoków miast na pustyni i nadmorskich warowni. Wiele prac powstaje w Ursusie, Kamieńczyku i Międzygórzu, podczas plenerów organizowanych przez artystkę, z ramienia Ośrodka Kultury Arsus, dla młodzieży i dorosłych amatorów sztuk pięknych. Również okolice Warszawy, z malowniczymi stawami i rozlewiskami są stałą inspiracją dla jej obrazów.

Na wystawie w Galerii Ad-hoc ( luty 2019) prezentujemy obrazy ze wszystkich wspomnianych okresów twórczości, zarówno prace olejne i akrylowe, jak i akwarele, pastele oraz rysunki, znajdujące się w zbiorach prywatnych artystki. Warto wspomnieć, że prace te powstały niejako na marginesie głównego nurtu jej zainteresowań - malarstwa batalistycznego, gdzie odnosi znaczące sukcesy międzynarodowe.

Pejzaże jej autorstwa znajdują się w kolekcji China Bank i są ozdobami siedzib w Pekinie i Warszawie. Liczne dzieła znajdują się w kolekcjach prywatnych w wielu krajach oraz w rodzimym Ursusie.

WYSTAWA  CZYNNA  od 9 lutego do 3 marca 2019 roku.

ZAPRASZAMY

EDEN

EDEN

 

GALERIA
SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

 

 

 

EDEN

WYSTAWA MALARSTWA
Arkadiusza Michalika

zapraszamy na wernisaż wystawy 
9 marca o godz. 17.00

wystawa czynna od 9 - 31  marca 2019 r.

 

 

Studia ukończyłem na UMK w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Podczas studiów miałem możliwość uczestniczyć w zajęciach z grafiki pod kierunkiem prof. M. Piotrowskiego i P. Gojowego, malarstwa pod kierunkiem prof. W. Woźniaka i prof.. P. Będkowskiego oraz rzeźby pod kierunkiem prof. K. Mazura.

Początkowo interesowałem się grafiką warsztatową głównie technikami ciętymi, które sporadycznie uprawiam do dziś. Od pewnego czasu swoją uwagę i działania plastyczne przeniosłem na malarstwo olejne, a ostatnio na suchą pastele.

Prace prezentowane na wystawie w Galerii AD-HOC pochodzą z ostatniego okresu mojej działalności. I tak obrazy olejne są częścią cyklu pt.: EDEN.  Eden miejsca szczególnego spotkania i rozstania. W pracach tych starałem się pokazać człowieka i Boga oraz niekiedy trudne relacje między nimi. Z jednej strony istota ludzka i jej geniusz, wyrażony przez maszyny i urządzenia, a z drugiej niedościgniona w swym bogactwie natura, której częścią jest też człowiek, jako dzieło Boże.

Natomiast pastele przedstawiają swoisty zapis moich podróży po kraju. Wielokrotnie oczarowany pięknem polskiej ziemi od morza po góry, postanowiłem utrwalić owe pejzaże, czasem wzbogacone elementami architektury i podzielić się nimi z Państwem.

 

 • wystawy indywidualne:
  • Galeria Wyjście Awaryjne w Warszawie
  • Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie
 • Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie
 • Galeria Teatru Rampa w Warszawie
 • Galeria „Hutnik” w Wyszkowie
 • Biblioteka Publiczna m.st.Warszawy Praga Południe
 • Muzeum Pałac w Wilanowie
 • Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej
 • Galeria J. Szydlika w Osuchowej
 • Klinika Aster-Med. w Warszawie
 • Galeria „Młynek” w Warszawie
 • Dom Kultury „Lira”
 • Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej
 • Szkoła Rzemiosł Artystycznych w Warszawie

 

 • wystawy zbiorowe:
 • Galeria Teatru Rampa
 • Muzeum w Brodnicy


Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.