Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Rok galerii

Rok galerii

KONFRONTACJE MALARSKIE

KONFRONTACJE MALARSKIE

Galeria
AD-HOC

zaprasza
na wernisaż
wystawy malarstwa

 

 

 

pt.KONFRONTACJE MALARSKIE 2015.

19 grudnia 2015 r. o godz. 17.00 

 

Na wystawie do 30.12. 2015 r. będzie można obejrzeć
obrazy i grafiki czworga artystów.

 

 

> Katarzyna Ludwiczak jest mieszkanką Ursusa, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje obrazy prezentowała na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych takich jak ,,Arsenał 88’’, ,,Tumult Toruński’’ czy kolejne edycje Warszawskiego Miesiąca Malarstwa. Zdobyła I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na plakat na temat pokoju na świecie (1988).

> W malarstwie szczególnie fascynuje ją portret, maluje również pejzaże i kwiaty. Płótna jej autorstwa są ozdobą wielu instytucji oraz domów prywatnych w Polsce i zagranicą.

> Bierze udział w charytatywnych aukcjach sztuki. Pracuje jako plastyk w Domu Kultury ,,Kolorowa’’ w Ursusie, prowadzi tam też zajęcia z malarstwa dla dorosłych. Została uhonorowana odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.

 

> Marco Jaxa, występujący również pod pseudonimem Jaxa49 , to artysta
malarz polskiego pochodzenia, który większość życia spędził we
 Włoszech. Ponad 30 lat spędzonych za granicą ukształtowało jego
 świadomość oraz postrzeganie sztuki. Z zamiłowaniem oddaje się
 historii. Jako malarz regionalny powiatu piaseczyńskiego uczestniczy w wielu wystawach promujących region. Czuły na wszelkie inicjatywy społeczne  , działacz charytatywny. Malarstwo Jaxy przeplata w sobie cechy realistyczne oraz impresjonistyczne w oparciu o historię regionu. Ilustrator, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.  Uczestnik licznych wystaw tak indywidualnych jak i zbiorowych. Prace Marco Jaxy znajdują się w prywatnych kolekcjach w wielu krajach.

 

> Paweł Ber-  artysta, który interesuje się sztuką od dzieciństwa.
Pierwsze kroki stawiał w pracowni swego dziadka, który nauczył go postrzegać świat w barwach farb. Umiejętności zaczerpnięte od dziadka pozwoliły mu stworzyć własny świat wizji i postrzegania otaczającej go

rzeczywistości . Artysta u którego dominuje realizm, jednak nie stroni od eksperymentowania. Z uwielbieniem działający w technikach graficznych, tworząc portrety. Ilustrator, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Prace Pawła Bera znajdują się licznie w prywatnych kolekcjach między innymi we Włoszech, Kanadzie, USA, Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Jordanii, Indiach i Indonezji. Malarz regionalny powiatu piaseczyńskiego.

 

 

> Adam Tyszecki urodził się 31 marca 1987 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat był rehabilitowany w Centrum Zdrowia Dziecka i Stocer Konstancin. Szkołę skończył tokiem nauczania domowego tzn. Indywidualnym. Od 2001 roku jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zalesiu Dolnym. Od dziecka bardzo interesuje się przyrodą co stara się uwidocznić malując i fotografując ptaki.

OGRODY SZTUKI

OGRODY SZTUKI

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
ul. Traktorzystów 14,

 

 

zapraszamy na
wystawę malarstwa

Anny Pawlak

 

pt.„ OGRODY SZTUKI ”

 

wernisaż wystawy

9 stycznia 2016 r.
o godz. 17.00 

 

 

 

Anna Pawlak .Ukończyłam Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej w Poznaniu, kierunek: Tkanina artystyczna na Wydziale Malarstwa. Pod kierunkiem profesor Urszuli Plewki-Szmidt.

Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w Poznaniu, Łodzi i w Warszawie (m.in. w Muzeum Narodowym).

Malowanie ,rysowanie, tworzenie to moja pasja, moja siła i moje powietrze. Inspiruje mnie cisza, natura, muzyka i ludzie, których spotykam.

Zapraszam do Ogrodu mojej sztuki.

 

WYSTAWA POTRWA OD 9 – 31 STYCZNIA  2016

 

ICH TROJE

ICH TROJE

Galeria SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

  w Dzielnicy Ursus m.st.Warszawy
02-495 ul. Traktorzystów 14, tel. 22 478 34 54

 

 

zaprasza na wernisaż wystawy
malarstwa i rysunku

” ICH TROJE ”
6 lutego 2016 r. o godz. 17.00 

 

w wystawie udział biorą:

Hakya Gago, Anna Kopijer i Tomasz Omelko

 

 

 

Hakya Gago, Japonka pochodzenia polskiego.
Urodzona w Warszawie w 1986 roku. Ukończyła studia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W malarstwie stara się odzwierciedlić swoją japońską naturę. Zagłębia się w styl WabiSabi.
To estetyka, która przenika wszystkie dziedziny życia. Polega na przedstawieniu rzeczy niedoskonałych i nietrwałych oraz akceptacji rzeczy takimi jakimi są. Asymetria, nieregularność, oszczędność i surowość to cechy opisujące ten nurt.

 

Anna Kopijer (ur.1977) jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach, po ukończeniu, którego rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie. Jest magistrem Wydziału Artystycznego (specjalność: projektowanie graficzne). Dla Anny Kopijer malarstwo jest sposobem wyrażania mysli, uczuć, nastrojów. W poszukiwaniu własnej tożsamości malarskiej, po wielu próbach zdecydowała się na formę abstrakcyjną, która pozwala na eksperymentowanie z kolorem i fakturą. Pędzlem maluje rzadko, natomiast wykorzystuje cały wachlarz narzędzi, którymi buduje swoją opowieść na płótnie. Inspiruje się często architekturą oraz pejzażem.

 

Źródłem inspiracji rysunków Tomasza Omelko jest odniesienie do doświadczeń z projektowaniem architektonicznym. Rysunkami technicznymi, przekrojami i mapami. Przełożenie tych czynników na język sztuki dało efekt swobodnej linii i plamy,  którą to artysta  precyzuje kształty nieistniejących maszyn,  czy też  obiektów o zabawnych nazwach. Lub fantazyjnie kreśli plany nieznanych miejsc. W ostatecznym kształcie prace skłaniają do stawiania pytań dotyczących nie tylko samej sztuki malarskiej,  lecz w równym stopniu do refleksji o świecie, w którym żyjemy, opisanym regułami tak jak linią rysunku technicznego.

 

 

WYSTAWA POTRWA OD 6 – 28 lutego 2016

 

Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.