Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Rok galerii

Rok galerii

ICH TROJE

ICH TROJE

Galeria SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

  w Dzielnicy Ursus m.st.Warszawy
02-495 ul. Traktorzystów 14, tel. 22 478 34 54

 

 

zaprasza na wernisaż wystawy
malarstwa i rysunku

” ICH TROJE ”
6 lutego 2016 r. o godz. 17.00 

 

w wystawie udział biorą:

Hakya Gago, Anna Kopijer i Tomasz Omelko

 

 

 

Hakya Gago, Japonka pochodzenia polskiego.
Urodzona w Warszawie w 1986 roku. Ukończyła studia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W malarstwie stara się odzwierciedlić swoją japońską naturę. Zagłębia się w styl WabiSabi.
To estetyka, która przenika wszystkie dziedziny życia. Polega na przedstawieniu rzeczy niedoskonałych i nietrwałych oraz akceptacji rzeczy takimi jakimi są. Asymetria, nieregularność, oszczędność i surowość to cechy opisujące ten nurt.

 

Anna Kopijer (ur.1977) jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach, po ukończeniu, którego rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie. Jest magistrem Wydziału Artystycznego (specjalność: projektowanie graficzne). Dla Anny Kopijer malarstwo jest sposobem wyrażania mysli, uczuć, nastrojów. W poszukiwaniu własnej tożsamości malarskiej, po wielu próbach zdecydowała się na formę abstrakcyjną, która pozwala na eksperymentowanie z kolorem i fakturą. Pędzlem maluje rzadko, natomiast wykorzystuje cały wachlarz narzędzi, którymi buduje swoją opowieść na płótnie. Inspiruje się często architekturą oraz pejzażem.

 

Źródłem inspiracji rysunków Tomasza Omelko jest odniesienie do doświadczeń z projektowaniem architektonicznym. Rysunkami technicznymi, przekrojami i mapami. Przełożenie tych czynników na język sztuki dało efekt swobodnej linii i plamy,  którą to artysta  precyzuje kształty nieistniejących maszyn,  czy też  obiektów o zabawnych nazwach. Lub fantazyjnie kreśli plany nieznanych miejsc. W ostatecznym kształcie prace skłaniają do stawiania pytań dotyczących nie tylko samej sztuki malarskiej,  lecz w równym stopniu do refleksji o świecie, w którym żyjemy, opisanym regułami tak jak linią rysunku technicznego.

 

 

WYSTAWA POTRWA OD 6 – 28 lutego 2016

 

PRZENIKANIE

PRZENIKANIE

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

Zapraszamy na wystawę malarstwa

Elżbiety Czerwińskiej

pseud. art „ CANDELA”

 

 „Przenikanie”

 

wernisaż wystawy 5 marca o godz. 17;00

wystawa czynna w dniach od 6 – 28 marca 2016

 

 

Elżbieta Czerwińska zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem, prowadzi w autorskiej pracowni warsztaty malarskie. W twórczości artystki można doszukać się oderwania od sztywnych ram tak by zainteresować oko, oderwać się odcodzienności i osiągnąć świeżość koncepcji. Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa  w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku Malarstwo i Rysunek (pracownia prof. Andrzeja Grendy i prof. Tomasza Chojnackiego). Uczestniczka plenerów i wystaw grupowych i indywidualnych. Jest członkiem międzynarodowej grupy artystycznej „Kierunek”.

 

Artystka o swojej twórczości

W moich obrazach najważniejszy jest zapis wrażeń, uczuć, wątków, których często nie sposób określić słowami.  Tworzę przekaz konkretnej chwili poszukując właściwego napięcia, relacji i nasycenia, zestawiam kolory by dynamicznie położyć farbę  i stworzyć całość. Często zamysł użycia jakiejś barwy nabiera innego wymiaru, więc buduję obraz poprzez złożonośćkontrastówi z niecierpliwością wyczekuję na odpowiedź kolejnych kolorów, które wzajemnie reagują i odpowiadają  na wzniecone napięcie  wobec siebie.

Moje malarstwo to przetworzona rzeczywistość, która  umożliwia otwarcie się  na kreację i wizualnie wchodzi do wnętrza odbiorcy nie wskazując mu jednoznacznie tematu pracy lecz wzbudza ciekawość oraz zachęca do dalszych poszukiwań.

 Napięcia, kontrasty, podział, emocje to kluczowe pojęcia do prawidłowego odczytania moich prac.

Adam Kunikowski

Adam Kunikowski

GALERIA
SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

Zapraszamy na wystawę
Malarstwa

Adama Kunikowskiego

 

 

Wernisaż wystawy
9 kwietnia o godz. 17;00

Wystawa czynna w dniach od 9 kwietnia do 8 maja 2016

 

 

Adam Kunikowski

Artysta malarz, członek Związku Polskich Malarzy i Grafików.
Uprawia malarstwo sztalugowe. Najchętniej podejmuje temat krajobrazu,martwej natury,scen rodzajowych i batalistycznych.

Prezentował swoje prace w ponad 200 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Francja, Japonia, Włochy).

Laureat nagród i wyróżnień, uczestnik wielu plenerów i przedsięwzięć artystycznych.

Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych.

www.a.kunikowski.csd.pl 

 

POWRÓT DO KORZENI

POWRÓT DO KORZENI

 

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

 

V MAZOWIECKI
FESTIWAL SZTUKI
"POWRÓT DO KORZENI" 2016

„U ŹRÓDEŁ HISTORII”
w 1050. ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI

 

Zapraszamy twórców do udziału w wystawie zbiorowej malarstwa, rzeźby i rysunku oraz technik pokrewnych. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 prace w dowolnym rozmiarze i technice, przygotowane do ekspozycji (oprawione, z zaczepami). Udział wolny od opłat, bez ograniczeń wiekowych. Prace powinny być podpisane. Należy je odebrać w ciągu 10 dni po zakończeniu wystawy, które nastąpi 28 sierpnia. Po tym terminie organizator nie ponosi odpowiedzialności za eksponaty.

Prace należy dostarczać do Galerii Ad-hoc, na ręce kierownika galerii Piotra Szałkowskiego w dniach 6-10 czerwca, w godz. 10-16.  Tel. 511 241 020Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.