Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter

Rok galerii

Rok galerii

GRABARKA

GRABARKA

GALERIA
SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-CHOC

zaprasza na wystawę fotogramów

PIOTRA SZAŁKOWSKIEGO

 

 

"ŚWIĘTA GÓRA GRABARKA"

Spotkanie z autorem prac w dniu
24 października o godz. 18.30

 

Wystawa jest prezentowana w ramach

22 FESTIWALU
MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH
"WSPÓLNOTA W KULTURZE"

wystawa potrwa do 23 listopada 2014 r.
 

POWRÓT DO KORZENI

POWRÓT DO KORZENI

IV
MAZOWIECKI
FESTIWAL
SZTUKI

 

 

"POWRÓT DO KORZENI"
w Galerii Sztuki współczwsnej "Ad-hoc"

 

W czerwcu 2014 r. zapraszamy wszystkich artystów oraz miłośników sztuk plastycznych i historii do udziału w organizowanym co dwa lata spotkaniu ze sztuką, tym razem pod hasłem „Reymont i jego czasy”. Festiwal "Powrót do korzeni", który już po raz czwarty zagości w najbardziej znanej galerii w Ursusie, jest swoistym, artystycznym spojrzeniem w tył - podobnie, jak poprzednie edycje. W 2010 roku  nosił on tytuł "Chopin i jego Mazowsze" a artystów inspirowały urokliwe miejsca związane z wielkim kompozytorem,  w 2012 roku tematem była "Starówka nie tylko warszawska".

IV Festiwal jest gratką nie tylko dla kolekcjonerów malarstwa, rozsmakowanych w XIX- wiecznych klimatach. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy literatury, bowiem głównym zamysłem wystawy jest sprowokowanie do poznawania dorobku literackiego Reymonta, również tego mniej znanego.

Na wystawie znajdą się prace wykonane wszelkimi dostępnymi technikami: prace olejne, akwarele, pastele, rysunki i rzeźby, tematycznie nawiązujące do ciekawych epizodów z życia naszego noblisty, który w dzieciństwie kształcony był na organistę, potem ukończył szkołę krawiecką, cztery lata grał w wędrownych teatrach, w końcu osiadł na posadzie kolejarza....

Ciekawostką będą ilustracje, dotąd nie publikowane, do dzieł literackich Reymonta.

Zachęcamy wszystkich do udziału w wystawie, która ma otwarty charakter. Każdy uczestnik może zgłosić do udziału maksymalnie 3 prace, opisane na odwrocie, oprawione. Udział jest wolny od opłat.

 

Na zgłoszenia prac czekamy do końca maja 2014r. w środy w godz. 10 - 18.00. w Pracowni Plastycznej O.K."Arsus" ul. Traktorzystów 14.

Kontakt: Piotr Szałkowski, kierownik galerii,Tel.: 22 478 34 54.

Wernisaż wystawy pod nazwą

IV MAZOWIECKI FESTIWAL SZTUKI "POWRÓT DO KORZENI"

odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej "Ad-hoc"

ul.Traktorzystów 14 w dniu 7.06.2014r.

o godz.17.00.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

Wstęp wolny.

 

Grażyna Kostawska, komisarz wystawy.

ILUSTRACJE KSIĄŻKOWE

ILUSTRACJE KSIĄŻKOWE

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC


zaprasza na wystawę

 

ILUSTRACJI KSIĄŻKOWYCH
Piotra Szałkowskiego

wystawa czynna od 13 września do 15 października 2014 r.

 

 

Piotr Szałkowski
Urodzony w Warszawie w 1965 roku. Malarz, grafik, projektant. Od 1996r. założyciel i kierownik Galerii Ad-hoc. Od 1993r. zawodowo związany z Ośrodkiem Kultury “Arsus”. Jest autorem scenografii imprez odbywających się w tej placówce. Od 1992 r. znany jest jako znakomity grafik użytkowy. Owocem kilkuletniej współpracy z wydawnictwem “Amber” i “Atlantis” są liczne książki z okładkami jego autorstwa. Również jego malarstwo cieszy się uznaniem, może dlatego, że potrafi być barokowo ozdobny w kobiecych portretach, aktach i pejzażach. Dopełnieniem tego artystycznego spektrum są rysunki liryczne i bardzo osobiste o niezwykle precyzyjnej kresce, które prezentował na licznych wystawach indywidualnych. Jego grafiki są ozdobą tomików wierszy i bajek dla dzieci. Karykatury i rysunki satyryczne jego autorstwa publikowane są na łamach polskich czasopism od 1985 roku. W roku 1999 ukazała się książka pt.”Pranie mózgu” będąca zbiorem 170 rysunków satyrycznych jego autorstwa.

Piotr Szłkowski jest inicjatorem odbywającego się w Galerii “Ad-hoc” od 1998 r. Przeglądu rysunku satyrycznego pod hasłem “Maj-miesiąc satyry”. W 2007r. ukazała się książka “Czują bluesa do Ursusa”. Są to karykatury osób które w znaczący sposób zapisały się w historii dzielnicy Ursus.

Ponadto jest autorem obrazów z cyklu “Wiara, Nadzieja, Ojczyzna” prezentowanego w Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Tadeusza Kościuszki na Mereczowszczyźnie (Białoruś), Maciejowicach, Garwolinie i Warszawskiej Akademii Wojskowo-Tecznicznej oraz Galerii Ad-hoc w Warszawie. W roku 2009 powstał cykl ilustracji do poematu maciejowickiego autorstwa dr Leszka Marka Krześniaka “Dokąd tak śpieszysz panie generale...”

W szerokim spektrum jego działań artystycznych znalazły się również rysunki i obrazy religijne, prezentowane jako cykl “Biblią inspirowane”, powstające na przestrzeni lat.

Wielkim uznaniem cieszą się zwłaszcza portrety jego pędzla: wizerunki Papieża Jana Pawła II, Matki Teresy,Tadeusza Kościuszki (Muzeum T. Kościuszki na Mereczowszczyźnie), członków rodziny i przyjaciół.

 

W 2013r. został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorową odznaką  Zasłużonego dla Kultury Polskiej.

Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: mrnet.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.