Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook

Rok galerii

Rok galerii

PRZENIKANIE ABSTRAKCJI

PRZENIKANIE ABSTRAKCJI

GALERIA SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ

AD-HOC

 

 

 

Zaprasza na wystawę malarstwa

Tomasza Omelko
PRZENIKANIE ABSTRAKCJI

Wystawa potrwa od 6 – 28 lutego

 


Tomasz Omelko (ur.1973), malarz, grafik, rysownik i ilustrator. Członek Puławskiej Grupy Artystycznej. Laureat nagrody O Puchar Prezydenta Miasta Puław. Obecny etap twórczości poświęcił eksplorowaniu abstrakcji i poszukiwaniu faktury doskonałej. Jego artystyczne podróże budzą podziw miłośników sztuki w całej Europie, a wiele z powstałych obrazów znajduje się w już w prywatnych kolekcjach. Obecnie w Warszawie prowadzi galerię autorską.  Oprócz tworzenia prac abstrakcyjnych, nie stroni jednak od eksperymentów z surrealizmem, czy też malarstwem tradycyjnym.

Bezpośredni kontakt : omelkotom1@o2.pl
https://www.facebook.com/pages/Tomasz-Omelko-Art/389773284449830

   Uważam, że dzieło abstrakcyjne nie musi, poza samym sobą, pokazywać nic ze świata widzialnego. Celem sztuki jest bowiem uporządkowanie w obrazie form, barw, linii czy brył. Dla mnie jako twórcy ważny jest dialog z odbiorcą i wywoływane w nim emocje. Czy moim pracom udaje się pokazać świat, nie pokazując jednocześnie za wiele. Należy to pozostawić ocenie zwiedzających zachęcając do własnych przemyśleń na temat swoich obrazów.

  
Malarstwo abstrakcyjne nie należy do najłatwiejszych w odbiorze, a zatem ucieszą się wszyscy, którzy lubią wyzwania wizualne. Taki rodzaj sztuki wymaga od oglądających skupienia i prowadzenia własnych poszukiwań interpretacyjnych. Obrazy Tomasza Omelko staną się jedynie kierunkowskazami tych poszukiwań, bo jak zdradza sam autor najważniejsze są dla niego "reakcje, które wywołuje jego malarstwo". Aby budzić emocje zwiedzających, oprócz faktury, artysta chętnie posługuje się ascetyczną formą, kontrastowymi kolorami oraz niepokojącymi liniami. Czego możemy się spodziewać po takich wyprawach w głąb siebie? Zachwytu, radości, ale też uspokojenia.

TRZY ŚWIATY

TRZY ŚWIATY

GALERIE SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ

AD-HOC

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaprasza na wystawę malarstwa

Kamili Kuny i Zbigniewa Kotyni

„TRZY ŚWIATY”

wystawa potrwa 7 - 29 marca 2015 r.

 

Dwoje malarzy, Kamilę Kunę oraz  Zbigniewa Kotynię połączyła wspólna pasja poszukiwania czegoś niezwykłego, ciekawego, innego niż codzienność. Malarstwo daje taką możliwość, a jeszcze w połączeniu z pisaniem ikon, zaczyna być nieziemsko. Wystawa, którą chcemy zaprezentować  to próba połączenia trzech wydawałoby się innych form malarskich jak: malarstwo abstrakcyjne, malarstwo realistyczne i ikony. Wystawa pokaże nasz twórczy dorobek z ostatnich dwóch lat.

 

Kamila Kuna(ur. 1955) mieszkam w Komorowie pod Warszawą. Z zawodu jestem Konserwatorem zabytkowych tkanin (kilkanaście lat pracy w PP Pracowni Konserwacji Zabytków i w Zamku Królewskim w Warszawie), obecnie grafik komputerowy, malarka. Fascynującej sztuki malarskiej uczyłam się u takich artystów plastyków jak Jakub Ćwieczkowski - w Ognisku plastycznym w Grodzisku Mazowieckim, Joanna Mejsner, Jacek Bukowski. Obecnie, już całkiem samodzielnie, maluję w Pracowni Malarskiej Stowarzyszenia Twórców Kultury w Warszawie. Na swej artystycznej drodze podejmuję tematy bliskie malarstwu realistycznemu, ale też trudne tematy malarstwa odrealnionego i abstrakcyjnego. Eksperymentuję z fakturą, kolorem i przestrzenią.

Uczestniczyłam w wielu zbiorowych i paru indywidualnych wystawach:

Zbiorowa poplenerowa wystawa „Tatry 2003”

Zbiorowa poplenerowa wystawa „Wąwolnica 2004”

Indywidualna wystawa w Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania Szkoły Wyższej w 2009 r.

Zbiorowa wystawa „Nasturcje” w Galerii Warszawskiej Szkoły Zarządzania Szkoły Wyższej w 2009 r.

Zbiorowa wystawa w Cytadeli Warszawskiej w 2010 r.

Zbiorowa wystawa „Morze” w Marinie Helskiej w 2010 r.

Indywidualna wystawa w Galerii Piecowej w 2012 r.

Zbiorowa wystawa „7 grzechów głównych” w Domu Kultury Gocław w 2013 r.

Indywidualna wystawa „Między rzeczywistością a pragnieniem” w Starej Cukierni w Komorowie

k. W-wy w 2013 r.

Zbiorowa wystawa „7 grzechów głównych” w Kościele Pokamedulskim  w Lasku Bielańskim 

w Warszawie w 2014 r.

Zbiorowa wystawa „7 grzechów głównych” pod kościołem Wszystkich świętych na Placu Grzybowskimw Warszawie marzec 2014 r.

Zbiorowa wystawa „Oksymorony” w Domu Kultury Gocław w Warszawie w 2014 r.

Zbiorowa wystawa „Zatrzymane w czasie” w Sali teatralnej pod Kościołem pw. Wszystkich Świętych na placu Grzybowskim w Warszawie w 2014 r.

Zbiorowa wystawa „Poezja Malowana” październik 2014 r. Dom Kultury Kadr w Warszawie

Wystawa „Trzy Światy” – Młodzieżowy Dom Kultury w Kętrzynie październik/listopad 2014

Zbiorowa wystawa „Zatrzymane w czasie” w Zespole Szkół Licealnych i w Młodzieżowym Domu Kultury w Kętrzynie listopad 2014 r.

Zbiorowa wystawa „Oksymorony” w podziemiach kościoła św. Maksymiliana Kolbe ul. Rzymowskiego 35 (Służew)w Warszawie listopad 2014 r.

Zbiorowa wystawa „Oksymorony” - Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla (w Dzielnicy Praga Pd, ul. Mejssnera) w Warszawie - listopad 2014 r.

Zbigniew Kotynia(ur. 1945) mieszkam w Biskupcu na Warmii, jestem zawodowym żołnierzem, rzeźbiarzem, malarzem, ikonopisarzem Działania artystyczne rozpocząłem w latach 60-tych od korzenioplastyki, czego owocem była wystawa w Domu Kultury w Bęsi. A nie długo potem rzeźbę na Zamku w Reszlu. Potem wystawy we Francji i USA. Malować zacząłem po przejściu na emeryturę

w 1995 roku. W swoich obrazach poszukuję własnego wyrazu artystycznego. Pierwsza wystawa

w Domu Kultury w Bartoszycach, potem Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie,

Kętrzyn - Włodzimierz Wołyński, Biskupiec - Ejszyszla, Mrągowo. Brałem udział w rocznych przeglądach twórczości amatorskiej „POJEZIERZA”.

Nie poprzestaję jednak w twórczych poszukiwaniach i od ok. ośmiu lat piszę ikony, opierając się na rzetelnych średniowiecznych przekazach dotyczących techniki ich wykonywania.

Wystawa w Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych „Niezwykły Świat Ikon Zbigniewa Kotyni” w 2012 r., w Galerii Piecowej w Warszawie w 2013 roku

Wystawa w Domu Kultury w Kętrzynie „Trzy światy” w 2014 roku połączyła moje realistyczne malarstwo olejne z ikonami i z abstrakcyjnym malarstwem innego twórcy, pokazując tym samym różnorodność malarskiego przekazu.

Moje prace zawędrowały już do bardzo dalekich miejsc: USA, Francja, Anglia, Niemcy, Rosja, Ukraina, na Litwę a także do Singapuru i Konga.

Jestem uczestnikiem, a także komisarzem wielu krajowych i międzynarodowych plenerów na terenie Warmii i Mazur oraz Pomorza.

W myśl tego, że każdy z nas powinien po sobie coś pożytecznego zostawić, swoje umiejętności pragnę przekazać innym. Zostaję nauczycielem rysunku i malarstwa, dzieci i młodzieży ale też dorosłych: współpraca z dziećmi w Bęsi – społecznie prowadzone Koło zainteresowań w Szkole, wolontariat w Domu Dziecka w Biskupcu, kółko plastyczne w Domu Kultury w Korszach, nauka ikonopisania na Uniwersytecie w Olsztynie.

Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: mrnet.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.