Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Rok galerii

Rok galerii

PIOTR SZAŁKOWSKI

PIOTR SZAŁKOWSKI

GALERIA SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
A
D-HOC

 

 

 

zaprasza na wystawę
malarstwa

 

PIOTRA SZAŁKOWSKIEGO

 

wernisaż w dniu 17 października

o godz. 17.00

wystawa czynna do 8listopada 2015 r.

 

Urodzony w Warszawie w 1965 roku. Malarz, grafik, projektant.
Od 1996r. założyciel i kierownik Galerii Ad-hoc.
Zawodowo związany z Ośrodkiem Kultury "Arsus". Jest autorem scenografii imprez odbywających się w tej placówce. Od 1992 r. znany jest jako znakomity grafik użytkowy. Owocem kilkuletniej współpracy z wydawnictwem "Amber" i "Atlantis" są liczne książki z okładkami jego autorstwa. Również jego malarstwo cieszy się uznaniem, może dlatego, że potrafi być barokowo ozdobny w kobiecych portretach, aktach i pejzażach. Dopełnieniem tego artystycznego spektrum są rysunki liryczne i bardzo osobiste o niezwykle precyzyjnej kresce, które prezentował na licznych wystawach indywidualnych. Jego grafiki są ozdobą tomików wierszy i bajek dla dzieci. Karykatury i rysunki satyryczne jego autorstwa publikowane są na łaniach polskich czasopism od 1985 roku.

W roku 1999 ukazała się książka pt. Tranie mózgu" będąca zbiorem 170 rysunków satyrycznych jego autorstwa.

Piotr Szałkowski jest inicjatorem odbywającego się w Galerii "Ad-hoc" od 1998 r. Przeglądu rysunku satyrycznego pod hasłem "Maj-miesiąc satyry"

W 2007r ukazała się książka "Czują bluesa do Ursusa'7. Są to karykatury osób które w znaczący sposób zapisały się w historii dzielnicy Ursus.

Ponadto jest autorem obrazów z cyklu "Wiara, Nadzieja, Ojczyzna" prezentowanego w Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Tadeusza Kościuszki na Mereczowszczyźnie (Białoruś), Galeria Prezydencka w Warszawie, Maciejowicach, Garwolinie i Warszawskiej Akademii Wojskowo-Tecznicznej oraz Galerii Ad-hoc w Warszawie. W roku 2009 powstał cykl ilustracji do poematu maciejowickiego autorstwa dr Leszka Marka Krześniaka "Dokąd tak śpieszysz panie generale..." W roku 2004 został członkiem Stowarzyszenia Budowy Pomnika T. Kościuszki który został odsłonięty w 2010r. na Placu przy Żelaznej Bramie w Warszawie., co zaowocowało nowymi obrazami o tematyce kościuszkowskiej. Obrazy o tematyce batalistycznej i ilustracje do wierszy M. Konopnickiej o Tadeuszu Kościuszce wydane w 2014r. zostały zaprezentowane na wystawie w Muzeum Kopca T. Kościuszki w Krakowie.

 W szerokim spektrum jego działań artystycznych znalazły się również rysunki i obrazy religijne, prezentowane jako cykl "Biblią inspirowane", powstające na przestrzeni lat. Obraz św. Eustachego pierwszego patrona myśliwych tworzy ołtarz w kościele Czarnej Białostockiej Wielkim uznaniem cieszą się zwłaszcza portrety jego pędzla: wizerunki Papieża Jana Pawła II, Matki Teresy, Tadeusza Kościuszki (Muzeum T. Kościuszki na Mereczowszczyźnie), członków rodziny i przyjaciół.

 

2014 r. Został odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

IMPRESJA

IMPRESJA

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

Zaprasza na wystawę malarstwa

„IMPRESJA”


   w dniach 14 listopada do 13 grudnia 2015   


 Wystawa „Impresja” to opowieść o doznaniach  tych niezwykłych, zaskakujących, wywierających niezapomniane wrażenie.
Od chwili, kiedy na pewnej paryskiej wystawie w 1874r. pokazano światu nowy, rewolucyjny sposób malowania, malarzy wrażeń nazywamy „impresjonistami”. Przez sto czterdzieści lat nurt ten ewoluował, a kolejne pokolenia postimpresjonistów i kolorystów zapełniały galerie i muzea tysiącami dzieł, ale słynna „Impresja  wschód słońca” Claude Monet'a nadal jest postrzegana jako obraz ultra-nowoczesny, inspirujący nawet dla abstrakcjonistów.
Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź daje sama natura  fascynująca, ciągle na nowo, każdym mglistym wschodem i spektakularnym zachodem słońca, tańcem chmur, lustrem wody...
Galeria Ad-hoc zaprasza na kolejną próbę twórczej interpretacji wrażeń, prezentację kompozycji z pogranicza abstrakcji  o wymownych tytułach: „Lot balonem”, „Podwodna podróż”, oraz cyklu plenerowego, który powstawał w inspirujących zakątkach świata.

 

 

KONFRONTACJE MALARSKIE

KONFRONTACJE MALARSKIE

Galeria
AD-HOC

zaprasza
na wernisaż
wystawy malarstwa

 

 

 

pt.KONFRONTACJE MALARSKIE 2015.

19 grudnia 2015 r. o godz. 17.00 

 

Na wystawie do 30.12. 2015 r. będzie można obejrzeć
obrazy i grafiki czworga artystów.

 

 

> Katarzyna Ludwiczakjest mieszkanką Ursusa, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje obrazy prezentowała na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych takich jak ,,Arsenał 88’’, ,,Tumult Toruński’’ czy kolejne edycje Warszawskiego Miesiąca Malarstwa. Zdobyła I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na plakat na temat pokoju na świecie (1988).

> W malarstwie szczególnie fascynuje ją portret, maluje również pejzaże i kwiaty. Płótna jej autorstwa są ozdobą wielu instytucji oraz domów prywatnych w Polsce i zagranicą.

> Bierze udział w charytatywnych aukcjach sztuki. Pracuje jako plastyk w Domu Kultury ,,Kolorowa’’ w Ursusie, prowadzi tam też zajęcia z malarstwa dla dorosłych. Została uhonorowana odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.

 

> Marco Jaxa, występujący również pod pseudonimem Jaxa49 , to artysta
malarz polskiego pochodzenia, który większość życia spędził we
 Włoszech. Ponad 30 lat spędzonych za granicą ukształtowało jego
 świadomość oraz postrzeganie sztuki. Z zamiłowaniem oddaje się
 historii. Jako malarz regionalny powiatu piaseczyńskiego uczestniczy w wielu wystawach promujących region. Czuły na wszelkie inicjatywy społeczne  , działacz charytatywny. Malarstwo Jaxy przeplata w sobie cechy realistyczne oraz impresjonistyczne w oparciu o historię regionu. Ilustrator, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.  Uczestnik licznych wystaw tak indywidualnych jak i zbiorowych. Prace Marco Jaxy znajdują się w prywatnych kolekcjach w wielu krajach.

 

> Paweł Ber-  artysta, który interesuje się sztuką od dzieciństwa.
Pierwsze kroki stawiał w pracowni swego dziadka, który nauczył go postrzegać świat w barwach farb. Umiejętności zaczerpnięte od dziadka pozwoliły mu stworzyć własny świat wizji i postrzegania otaczającej go

rzeczywistości . Artysta u którego dominuje realizm, jednak nie stroni od eksperymentowania. Z uwielbieniem działający w technikach graficznych, tworząc portrety. Ilustrator, członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Prace Pawła Bera znajdują się licznie w prywatnych kolekcjach między innymi we Włoszech, Kanadzie, USA, Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Jordanii, Indiach i Indonezji. Malarz regionalny powiatu piaseczyńskiego.

 

 

> Adam Tyszeckiurodził się 31 marca 1987 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat był rehabilitowany w Centrum Zdrowia Dziecka i Stocer Konstancin. Szkołę skończył tokiem nauczania domowego tzn. Indywidualnym. Od 2001 roku jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zalesiu Dolnym. Od dziecka bardzo interesuje się przyrodą co stara się uwidocznić malując i fotografując ptaki.

Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.