Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Rok galerii

Rok galerii

ADA BOLD

ADA  BOLD

 

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

zapraszamy na wystawę
MALARSTWA

ADY BOLD

WERNISAŻ WYSTAWY 13 STYCZNIA 2018 
o godz. 17.00

 

 

 

 

ADA BOLD o sobie:

„Maluję od dawna, można powiedzieć, od dziecka. Umiejętności, które zdobywałam, krok po kroku przybliżały mnie do odkrywania wiedzy o malarstwie.

Chciałabym aby operowanie kolorem, estetyka, zamysł artystyczny, sprawdzały się w moich obrazach.

Zawsze jestem gotowa szukać czegoś, co charakteryzowałoby moją twórczość. Poszukuję nowych tematów, form plastycznych, technik, stąd taka różnorodność moich obrazów. Życie obok nas – natura, miejsca, które mijamy, ludzie, którzy nas otaczają, to tematy, które przelewam na płótno, papier, wciąż się uczę. Nieraz zadaję sobie pytanie, co takiego pociąga mnie w sztuce malarskiej, skoro natura dysponuje środkami daleko bogatszymi niż przeróżne dziedziny sztuki. Ale doskonale wiem, że ważne jest to, co przekazuje człowiek.

Pierwsze moje oficjalne malowanie zaczęło się na zajęciach w sekcji plastycznej w Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców kultury w Warszawie, w latach 1987-89. Po dość długiej nieobecności w Polsce, w 2010 r. znalazłam się w Ośrodku Kultury Arsus, gdzie zostałam laureatką wielu konkursów plastycznych, organizowanych w Galerii Ad-hoc. Biorę udział w corocznych przeglądach sztuki nieprofesjonalnej „Talent, pasja, intuicja” organizowanych przez Miejski Ośrodek Kutury w Pruszkowie. Jestem członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Należę również do Salonu Pruszkowskiego, gdzie prezentuję swoją twórczość. Brałam udział w aukcjach charytatywnych na rzecz Domu Aktorów w Skolimowie i innych.

Jestem autorką kilku wystaw indywidualnych, m.in.: w Książnicy Pruszkowskiej (2014), w Domu Animacji „Ada”(2014 i 2015), w Pałacu Ślubów w Pruszkowie („Klimaty” 2016) oraz w DK „Miś” w Ursusie.”

Wystawa czynna od 13 - 28 stycznia 2018 r.

ZE SNU MALOWANE

ZE SNU MALOWANE

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ

AD-HOC

w Dzielnicy Ursus
m.st. Warszawy

 

 

 

 

 

 

zaprasza na wystawę akwareli
" ZE SNU MALOWANE "

Alicji Kośniewskiej

spotkanie z artystką 3 lutego o godz. 17.00

 

 

 

 

Od kilku lat maluje i nieustająco sprawia mi to przyjemność. Mimo udziału w plenerach najczęściej korzystam  z własnych zasobów wspomnień i z wyobraźni. Wyśnione obrazy przelewam na płótno lub papier. Tak powstawały moje pastelowe i olejne pejzaże.  W ramach poszukiwania innych środków wyrazu olej i pastele porzuciłam na rzecz akwareli, której oddałam sie całkowicie. Z uporem zgłębiam jej tajniki a zdobytą wiedzą dzielę się  z miłośnikami tej pięknej i nie docenianej techniki na zajęciach w Fundacji "Kluboteka Dojrzałego Czlowieka" na Ursynowie. Powstałe w ciągu tych kilku lat prace, nie tylko akwarelowe pokazywałam na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych a niektóre z nich znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granica. 

 

wystawa potrwa od 3 - 25 lutego 2018 r.

     wstęp wolny     

 

Marlena Sztamborska

Marlena Sztamborska

Galeria
Sztuki

Współczesnej
Ad-hoc

 

 

 

zaprasza na debiutancką wystawę

Marleny Sztamborskiej

 

pt. "KOBIETA"

malarstwo olejne

wernisaż wystawy 3 marca 2018 r. o godz 17.00

 

 

Urodzona w 1995 roku w Warszawie. Uczyła się rysunku w szkole Domin przy boku Bartłomieja Kotera, a obecnie studiuje grafikę na uczel­ni Vistula.

W swoich pracach łączy tradycję z nowoczesnością. Jej obrazy charak­teryzują się niemalże fotograficznym ukazaniem kobiet. Nastrój, nostalgia i piękno - to chce przekazać nam artystka, byśmy zajrzeli głębiej w nasze zakamarki dusz.

 

Wystawa czynna od 3 - 25 marca 2018 r.

 Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.