Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Rok galerii

Rok galerii

Arkadiusz Michalik

Arkadiusz Michalik

GALERIA
SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

ZAPRASZA NA WYSTAWĘ MALARSTWA I GRAFIKI

 

" W DRODZE "

Arkadiusza Michalika

wernisaż wystawy 
4 kwietnia o godz. 17.00

wystawa potrwa od 4 kwietnia do 3 maja 2020 r.

 

Arkadiusz Michalik w swojej twórczości sięga po różne formy artystycznego wyrazu po to, by opowiedzieć o człowieku zaplątanym we własny los. Natomiast prezentowana wystawa skupia się przede wszystkim na grafikach i malarstwie olejnym.

Grafika tradycyjna obejmuje bardzo szeroki obszar tematyczny. Dzięki czemu prace układają się w cykle zatytułowane : „Rekolekcje”, „Już czas”,  „Z życia manekinów”, „Zabawy dziecięce”, „Na ulicy i w plenerze”. Poważna refleksja egzystencjalna łączy się tutaj z humorem, beztroska bywa podszyta  melancholią. Taki efekt osiąga artysta wykorzystując różne techniki graficzne: miedzioryt, suchą igłę, mezzotintę, akwafortę, suchy tłok.

Obok grafik tradycyjnych pojawiają się komputerowe. W nich Arkadiusz Michalik operuje trzema kolorami: czarnym, białym i czerwonym, przy czym czerwony jest zwykle akcentem. Wynika to stąd, że prace są inspirowane tragicznymi wydarzeniami ostatnich lat w kraju i za granicą, ale też przeżyciami osobistymi. Należy zauważyć, że autor do tej delikatnej problematyki podchodzi powściągliwie. W grafice wykorzystuje środki wyrazu charakterystyczne dla plakatu. Widzimy zatem plastyczną oszczędność, operowanie skrótem i metaforą, dążenie do umowności. Daje to znakomite efekty, o czym przekonują dzieła „Majdan 2014” i „Szpital”.

Jednak najważniejszą częścią wystawy są obrazy olejne.Jest to druga odsłona większej całości, na którą składa się cykl przedstawiający maszyny w pejzażu, prezentowany już na ekspozycji zatytułowanej „Eden”. Tam zdolności kreacyjne człowieka spotykały się z Boskim geniuszem stworzenia. Tutaj uwaga autora skupia się przede wszystkim na człowieku, który pozostaje w różnych relacjach. Obrazy można ułożyć, lecz jest to podział umowny, w cztery grupy tematyczne: niebieskie – rodzina; zielone – człowiek i  przyroda; brązowe – ludzie w drodze; czerwone – życie wewnętrzne.

 Na obrazach sylwetka istoty ludzkiej jest mocno zdeformowana, potraktowana płasko jak kartka papieru, ale ciągle rozpoznawalna. Zniekształcenia wzmacniają ekspresję, a jednowymiarowo traktowane postaci  kontrastują ze sobą, uspokajają albo potęgują napięcie. Głównym budulcem obrazów pozostaje linia. Ona tworzy kształty sylwetek, czasami rozcina je, przebija bądź  łagodnie podkreśla. W swym biegu linia się zmienia: bywa że przechodzi w wąską płaszczyznę, czasem nagle się pojawia, a czasem gwałtownie urywa. To ona w znacznym stopniu zagina płaszczyznę obrazu. Tymczasem barwa traktowana jest raczej monochromatycznie, chociaż odcienie wspomagają linie w budowaniu przestrzeni. Arkadiusz Michalik w twórczy sposób odnosi się do tradycji malarskiej. Znajdziemy w jego pracach ślady fascynacji ekspresjonizmem, kubizmem, symbolizmem czy surrealizmem.  Erudycja wzmacnia siłę wypowiedzi artystycznej, za to nie przytłacza oglądającego.

 Wszystko to sprawia, że obrazy Akradiusza Michalika poruszają, a jedyną ramą interpretacji jest wrażliwość odbiorcy.

Arkadiusz Michalik urodził się w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Grafikę studiował w pracowni prof. Mirosława Piotrowskiego, prof. Piotra Gojowego, prof. Lecha Kiliańskiego, natomiast malarstwo u prof. Waldemara Woźniaka. W latach 1987 – 2004 w Szkole Rzemiosł Artystycznych w Warszawie prowadził zajęcia z metaloplastyki i grawerstwa. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 • wystawy indywidualne:
  • Galeria AD-HOC w Ursusie
  • Galeria Wyjście Awaryjne w Warszawie
  • Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Bródnie
  • Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie
  • Galeria ABAKUS
 • Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie
 • Galeria Teatru Rampa w Warszawie
 • Galeria „Hutnik” w Wyszkowie
 • Biblioteka Publiczna m.st.Warszawy Praga Południe
 • Muzeum Pałac w Wilanowie
 • Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej
 • Galeria J. Szydlika w Osuchowej
 • Klinika Aster-Med. w Warszawie
 • Galeria „Młynek” w Warszawie
 • Dom Kultury „Lira”
 • Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej
 • Szkoła Rzemiosł Artystycznych w Warszawie

 

 • wystawy zbiorowe:
 • Galeria Teatru Rampa
 • Muzeum w Brodnicy

ADAM WYŻLIC

ADAM WYŻLIC

GALERIA
SZTUKI 

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

zaprasza na wystawę malarstwa

„PEJZAŻE”

ADAM WYŻLIC

wernisaż wystawy
7. marca 2020 r. o godzinie 17.00

 

wystawa potrwa od 7- 31. marca 2020 r.

 

   Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów Magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2017 roku w pracowni Fotografii  prof. Janusza Połom dyplom pt: „BALD TRIP – ZŁA PODRÓŻ”  oraz  Pracowni malarstwa dr Marzeny Huculak aneks do dyplomu ”K13” . oraz absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w pracowni projektowania komputerowego  prof. Piotra Obarka  Dyplom pt: „POLITYKA”  2015 r.

Malarz, Grafik, Fotograf, Rysownik, Rzeźbiarz.

    Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której  sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki, jak się później okazało był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace. W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie, Krakowie, Kudowa Zdrój . ) i pięćdziesiąt  zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Bierze udział w konkursach m.in. w BWA w Olsztynie na plakat "Rok Feliksa Nowowiejskiego"(2016) oraz udział X Olsztyńskie Biennale Sztuki - o medal prezydenta Olsztyna (2017) VIII Triennale malarskie z Martwa Naturą  Konkurs malarski z martwą naturą BWA Sieradz, Przygodzickie Biennale sztuki  RETROSPEKTYWA VOL2 2019. 14.MIĘDZYNARODOWY JESIENNY SALON SZTUKI” w BWA Ostrowiec Świętokrzyski (2019 )., XI  Olsztyńskie Biennale Sztuki - o medal prezydenta Olsztyna (2019) , oraz w plenerach malarskich i fotograficznych.I nagroda  Manewry fotografii   WMSF blur 2015

Jest członkiem grup artystycznych:

777 art.  Grupa 2019 r.
Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków 1058. 
27 11 2018                                                                                                  Solife’ys art. Grópa artystyczna 2017 r. - 2018 r. .
KPA „Sąsiedzi“ działającego przy MOK Olsztyn  (od 2014),
Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur” (od 2015)             

Wystawy Indywidualne : 

  2012 /2014 - 2019 r.

⦁ „Adam Wyżlic  Malarstwo Rysunek Grafika Fotografia” galeria dworzec PKP Ostróda stowarzyszenie RZECZ-JASNA  23 2014 

⦁ „Ludziki”  wystawa rysunku Galeria Spichlerz ul Piastowska   2014  / 2015  MOK  w Olsztynie  

2015 rok. 

⦁ .”Ludziki” Adam Wyżlic - wystawa prac w Galeria Schody   Warszawa. 

⦁ „POLITYKA” plakat artystyczny WBP- Olsztyn Stary Ratusz (czytelnia książek )  wojewódzka  biblioteka publiczna w  Olsztynie   

⦁ „LUDZIKI” CENTRUM KULTURALNO - BLBLIOTECZNE w Dobre Miasto ul Górna1a C K B SALON ARTYSTYCZNY     

2016 rok.

⦁ „Diabły i szatany” galeria sowa  Olsztyn  

⦁ „spadam na cztery łapy” (POLITYKA) OKiAL Bisztynek  

⦁ „Uliczki”  MOK Olsztyn Garleja sąsiedzi   

⦁ „cehetmalsur” galleria foyer – teatr Cezar WNS UWM Olsztyn  

⦁ “HRESTYLODER” malarstwo   galeria  wydział Biologii I biotechnologii  UWM 

⦁ „ CHATY WARMIŃSKIE” instytut kultury chrześcijańskiej   Olsztyn  

 2017 rok.

⦁ „Malarstwo rysunek grafika”  Biblioteka  szczytno    

⦁ „POLA  DOMOSTWA I PLAKATY” GALERIA SCHODY       

⦁ „TO CO PO NAS ZOSTAJE”  wystawa fotograficzna  WBP w Olsztynie  Garleja  STARY RATUSZ   

⦁ „Brestynile”  galeria fuaye  Biblioteki UWM  w Olsztynie  

⦁ „K 13” – Adam Wyżlic. Galeria Marszałkowska w Olsztynie   

⦁ „ZŁA PODRÓŻ” wystawa fotografii w galeria schody   Warszawa 

⦁ Drejkopers Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu  

⦁ Malarstwo  galeria KCK   w Kętrzynie   

⦁ „PEJZAŻ MALARSTWO” Mała galeria Augustowskie Placówki Kultury i Miejski Dom Kultury Augustowie  

⦁ „II X Malarstwo” Garleja Na Strychu    

  2019 r.

⦁ „TRYSUKRAJOBRAZ” Galeria Sztuki A1  Kraków  

⦁   „MALARSTWO„  Adam Wyżlic   MBP w Ostródzie   

⦁  „K/20” Kwidzyńskie Centrum Kultury Teatr Miejski w Kwidzynie  

⦁ „Trefruotseyu”  galeria sztuki Art.-NOVA Orneta  

⦁ „Szatan z Maską” Jaś i Małgosia    Warszawa   

⦁ „Polski krajobraz”  koncert pod brzozami Nowa wieś Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku   

⦁ „ Krajobraz Polski” galeria Ratusz w Serocku  

⦁ „KRAJ - OBRAZ POLSKI”  ADAM  WYŻLIC  Biblioteka Publiczna Im. W. J.Grabskiego  w Dzielnicy URSUS m. st. Warszawa  filia "GOŁĄBKI" ul. Czerwona Droga 6  Warszawa .

⦁ PrzygodzIckie Biennale sztuki  RETROSPEKTYWA VOL2 2019

⦁  FOTOGRAFIE KRAJOBRAZU "Adam Wyżlic BP im WJ Grabskiego w Dz. Ursus Warszawa 1 08 r. ul. Czerwona Drogi 6 dzielnica Ursus Warszawa

⦁ "KRAJ - OBRAZ POLSKI" Adam Wyżlic Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego  w Dzielnicy Ursus m st Warszawa ul Plutonu AK Torpedy 17 

⦁ " FOTOGRAFIE KRAJOBRAZU " ADAM WYŻLIC.   

⦁ "ŁĄKI I POLA" ADAM WYŻLIC MALARSTWO Miejska Biblioteka Publiczna Dom Pracy Twórczej  "CYGANERIA'  Kudowa Zdrój

2020r. 

⦁ Galeria jednego obrazu   MBP Lidzbark Warmiński 

⦁  „ŁĄKI WARMIŃSKI”  klubokawiarnia kawka  warszawa 7 01-7 02 2020

⦁  Krajobraz    galeria ratusz Legionowo MOk Legionowo   10 01 2020

⦁ „PORTRETY”  Otwarta kolonia ul Górczewska 15 Warszawa 17 01 2020 WOC  

⦁ „KK 34” WBP Stary ratusz Olsztyn 03 02 2020

 Wystawy zbiorowe:

2013  /  2019 r.

⦁ „POSZUKIWANIA I DZIAŁANIA” ISP UWM pracownia projektowania Graficznego Prof. Izabela Janiszewska Obarek ,Prof. Piotr Obarek Instytut Kultury Chrześcijańskiej  im Jana Pawła II w Olsztynie  

„WANDALIZM DZIEŁ SZTUKI” Konferencja naukowa w Centrum Konferencyjnym UWM

⦁ „LUKSOGRAFIA” Wernisaż fotografii studentów I roku Wydziału Sztuki oraz Instytutu Sztuki w Awangardzie Bis

⦁ "DEBIUTANCI " Galeria fotografii videoartu w Klubokawiarni Filmowej Awangarda Bis . Wystawa Fotografii Studentów

2014 r.

⦁ "Śladami książki", WS - ISP UWM, dr Aleksandra Woźniaka w Olsztynie  .

⦁ "Tyrolskie inspiracje" Wernisaż i wystawa prac malarskich studentów Wydziału Sztuki UWM

⦁ "Tyrolskie inspiracje" Wystawa i wernisaż w Filharmonii olsztyńskiej podczas gali kosynierów BBC Olsztyn

⦁ "Z PRACOWNI MALARSTWA" Wernisaż wystawy   w Dobrym Mieście

⦁ „Rysunk i malarstwo” wystawa  studentów Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie  w Dobrym Mieście

⦁ "Do trzech razy Sztuka” Galerii Lidzbarskiego Domu Kultury 

⦁ „z pracowni malarskiej i rysunkowej” wystawa prac malarskich i rysunkowych z pracowni ISP Wydziału Stuki UWM w Olsztynie prof. UWM Wioletty Jaskólskiej, mgr Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz, prof. UWM Zygmunta Drońskiego.

⦁ „35 jubileuszowy przegląd członków Klubu Plastyka Sąsiedzi”, Galeria  Amfilada  MOK 

2015 rok 

⦁ „To ja”,  Galeria Zamek w Centrum Kultury w Ostródzie    

⦁ „Wigilia ze sztuką” Ośrodek Kultury i Aktywizacji Lokalnej Kościół Ewangelicki  Bisztynek  

2016 rok

⦁ "Moje Miasto, a w Nim WARSZAWA 01"galeria STALOWA Warszawa    

⦁ „blur PORTRET” WYSTAWA FOTOGRAFICZNA Galeria SOWA  Olsztyn

⦁ „Zabytki Sandomierza Zamośća Lublina Kazimierz Dolny Puławy” Instytut sztuk Pięknych Wydział Sztuki UWM w Olsztynie                                                

⦁ „FILOZOFUJMY” ART.e. Klubo galeria   Olsztyn                                                

⦁ „DYPLOMY ARTYSTCZNE” galeria SOWA ul Zamkowa 2a Olsztyn   

⦁ „Portret jak cię widzę” wystawa fotograficzna blur. Ul. Kopernika 14a Olsztyn                                                                                                                                  ⦁ „Noc Bibliotek Noc z Szekspirem” Biblioteka Uniwersytecka UWM Olsztyn ISP wydział sztuki  

⦁ „Warmiński Art Sztuk malarze”  wystawa związku plastyków  Warmii i Mazur  centrum chrześcijaństwa     Olsztyn   

⦁ „OLSZTYN W SZKICOWNIKU” STUDENTÓW INSTYTUTU SZTUK PIĘKNYCH Galeria Biblioteki Uniwersyteckiej   

⦁ „TERYTORIUM SZTUKI” INSTYTUT SZTUKPIĘKNYCH UWM W Olsztynie malarstwo na jedwabiu , rzeźba ,rysunek, malarstwo galeria SOWA ul zamkowa  

⦁ „XIX  Bartoszyckie Spotkania Artystyczne Osób Niesamodzielnych” 

⦁ Wernisaż wystawy poplenerowej w Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach .                                                                                                            ⦁ Wernisaż wystawy prac członków Związku Plastyków Warmii i Mazur galeria  Amfilada ul dąbrowszczaków 3  

⦁ Malarstwa PEJZAŻ ARCHITEKTONICZNY  wystawa  1 ogólnopolskie  biennale .Bisztynek 2016  

⦁  „Tyrolskie inspiracje 2” PLENER MALARSKI   

⦁ 45. Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie  w Centrum Kultury i Turystyki,   Mrągowo   .

"Rok Feliksa Nowowiejskiego"   wystawa   pokonkursowej na plakat Galeria Sztuki  BWA oraz Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie 

Wystawa fotografii pokonkursowej "O złotą ⦁ Smienę⦁ " UL Kopernika 14a  siedziba stowarzyszenia fotografii Warmii i mazur blur  

⦁   „Sztynort Ginące piękno” wystawa poplenerowa  galeria SCENAX Olsztyn  

⦁ „Czacha dymi” galeria studencka UWM                                               

⦁ "Barczewskie pejzaże 2016” konkurs Fotograficzny  .                                    

⦁ „XXXVII Przegląd Prac Członków Klubu Plastyka Amatora SĄSIEDZI” Kamienica Naujacka   3   

2017 rok    

                                                                                                                                                    „ODBIŁO MI”  GALERIA STUDENCKA  Olsztyn   

⦁ „Tyrolskie  Inspiracje 2”  gala Przedsiębiorców Muzeum Warami i Mazur zamek Olsztyn   

⦁ „Solife’ys”  GOK Dywity                                                                 

⦁ IX OSTROŁĘCKI FESTIWAL FOTOGRAFII – OFF Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Fotograficzne blur   

⦁ „Sąsiedzi w Synagodze” Klub Plastyka  Amatora „Sąsiedzi” Galeria Synagoga  Barczewo     

⦁ Stynort Ginące Piękno Galeria Marszałkowska  

⦁ „MALARSKIE WĘDRÓWKI PO OLSZTYŃSKIEJ STARÓWCE” czytelnie WBP w Olsztynie  

⦁ Przegląd Twórczości ZWIĄZKU PLASTYKÓW WARMII MAZUR   galeria Amfilada MOK Olsztyn   Olsztyn                                           

⦁ „Malarskie Wędrówki”   Galeria na strychu                                                                          

⦁ NAJLEPSZE DYPLOMY 2016/2017  Stara kotłownia (kortowo) ISP WS UWM Olsztyn.                                                                                 

⦁ wernisaż malarstwa grupy artystycznej Solife’ys Galeria Sowa w Olsztynie  ⦁ Marta ⦁ Derbin ⦁ Magdalena Dudzik ⦁ Adam Wyżlic ⦁ Iwona ⦁ Łazicka-Pawlak Wioletta Radziewicz  

⦁   X Olsztyńskie Biennale Sztuki - o medal prezydenta Olsztyna    Otwarcie wystawy i wręczenie nagród nastąpi w BWA w Olsztynie  

⦁ „Malarskie Wędrówki”  galeria na strychu MOK w Olsztynie          

⦁   „SĄSIAD NA SCIANIE”  XXXVIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KLUBU PLASTYKA AMATORA „SĄSIEDZI” W OLSZTYNIE Galeria Amfilada MOK w Olsztynie      

2018 rok 

⦁ Barczewskie Pejzaże - sala konferencyjna Urzędu Miasta w Barczewie  

⦁  „Uliczny Strzał In Olsztyn” Wystawa fotografii WMiSF blur Galeria sowa  Olsztyn

⦁ „Sąsiedzi w Kortowie” Atrium Biblioteki UWM  w Olsztynie   

⦁ „Las – droga do wolności” Galeria Stary Ratusz WBP; Nadleśnictwo Spychowo

⦁ „SĄSIEDZI W SYNAGODZE” galeria Synagoga w Barczewie    

⦁ „INSTERDUCE”  GALERIA Atrium Biblioteki UWM  SOLIFE’YS    

⦁ „Z kulturą Żydowską pod Barczewskim Niebem” w galerii Synagoga Barczewo  BarczewieWystawa obrazów

⦁  "Prosto spod pędzla" Stodoła Chochoł ⦁ Nadleśnictwo Spychowo, Lasy Państwowe 

⦁  II Ogólnopolskie Biennale Malarstwa Bisztynek - Pejzaż Architektoniczny 7 lipca 2018 o godz. 17.00 na wernisażu w "Galerii Miejskiej" ( wnętrze nieczynnego kościoła) w Bisztynku.

⦁ „Obrazy Niepodległości” KPA Sąsiedzi Policealne studium im Zbigniewa Religi   Olsztyn 

⦁ „ Las Drogą do Wolności”  MOK Szczytno  

⦁  „Obrazy Niepodległości”  Garleja na Strychu  MOK Olsztyn

⦁ „Obrazy Niepodległości”  Galeria Sowa  Olsztyn  

⦁ „Przegląd  malarstwa Związku Plastyków Warmii i Mazur”  galeria Na Strychu 

⦁  „39 Przegląd Malarstwa KPA Sąsiedzi” Galeria Na strychu  

⦁ „VII Międzynarodowy Przegląd Sztuki ALTERNATYWY 33” Galeria 33 Ostrowiec wielkopolski   

⦁  VIII triennale malarstwa  z Martwą Naturą  galeria sztuki BWA Sieradz 

2019r.

⦁  „ŻYWIOŁY”  wystawa Fotografii  blur Stowarzyszenie Warmińsko -Mazusie  Fotografików   w Planecie 11  Olsztyn  

⦁ "Jestem natchniony duchem polskich pieśni...200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki" w Warszawskim Stowarzyszeniu Plastyków. foyer sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy , ul. S. Żeromskiego 29      

⦁  „Morskie spojrzenia malarskie”  Wystawa poplenerowa   Dębki 

⦁  Przygodzickie Biennale sztuki  RETROSPEKTYWA VOL2 

⦁  „TWORZYMY MALUJEMY” Związek plastyków Warmii i Mazur  Miejska Biblioteka Publiczna  Planeta 11   

⦁ XI Olsztyńskie Biennale sztuki O medal Prezydenta  BWA Olsztyn 7 11 2029 r.

⦁ „TWORZYMY MALUJEMY vol2 ” Związek plastyków Warmii i Mazur  Miejska Biblioteka Publiczna  Planeta 11   

⦁ „14. MIĘDZYNARODOWY JESIENNY SALON SZTUKI” wernisaż 22 listopada 2019 o godz.18. BWA Ostrowiec Świętokrzyski

⦁  Przegląd sztuki Warmińsko Mazurski  Związek Plastyków galeria na Strychu 29 11 2019  

⦁  40 przegląd Sztuki  KPA Sąsiedzi galeria Amfilada 14 12 2019 r.

⦁  VIII ALTERNATYWY 33 Międzynarodowy przegląd Sztuki galera 33 Ostrów Wielkopolski

2020 r. 

⦁  KIODYGRESY Międzynarodowy Przegląd Sztuki Współczesnej  -LDK Lidzbark Warmiński 22 01 2020 

 Konkursy: 

⦁ I Ogólnopolskie Biennale Malarstwa PEJZAŻ ARCHITEKTONICZNY Bisztynek    GALERIA MIEJSKA w Bisztynek   OKiAL ul ogrodowa 2 Bisztynek 

Konkurs na plakat "Rok Feliksa Nowowiejskiego" (udział w konkursie i wystawie) BWA Galeria Sztuki Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

⦁ konkursie fotograficznym "Barczewskie pejzaże 2016 " Centrum Kulturalno -Biblioteczne w Barczewie.

⦁ X Olsztyńskie Biennale Sztuki - o medal prezydenta Olsztyna 2017  w BWA Olsztyn.

⦁ "Barczewskie pejzaże 2017" konkurs  fotograficzny  Centrum Kulturalno -Biblioteczne w Barczewie

⦁  II Ogólnopolskie Biennale Malarstwa Bisztynek - Pejzaż Architektoniczny 7 lipca 2018 o godz. 17.00 na wernisażu w "Galerii Miejskiej" ( wnętrze nieczynnego kościoła) w Bisztynku.

⦁  VIII Triennale malarskie z Martwa Naturą  Konkurs malarski z martwą naturą BWA Sieradz.

Plenery  malarskie: 

2012 r.

⦁ „Tyrolskie Inspiracje” Plener Malarski – piekarnia tyrolska nr2 ul Lubelska 47 Olszyn.2012

2014r.

⦁ „Tyrolskie Inspiracje” Plener Malarski – piekarnia tyrolska nr2 ul Lubelska 47 Olszyn.2014  

2016 r.

⦁ XVI Integracyjny Plener Plastyki XIX  Bartoszyckie Spotkania Artystyczne Osób Niesamodzielnych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach  Jan Bachar 

⦁ „Tyrolskie  Inspiracje 2” Plener Malarski – piekarnia tyrolska ul Lubelska 47  Olszyn.  

⦁ Bałdy  plener malarski pracowni Malarstwa i rysunku Zygmunt Drońki   

2017 r.

⦁ Leśny plener malarski- LAS DROGA DO WOLNOŚCI w Nadleśnictwie  Spychowo 

⦁ „Tyrolskie inspiracje 2”. Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” w Olsztynie  

2018 r.

⦁ Leśny plener malarski „LAS - LUDZIE - NIEPODLEGŁOŚĆ” stodoła chochoł 

⦁ Obrazy Niepodległości KPA Sąsiedzi  

1019r.

⦁ Plener malarski „Morskie spojrzenia malarskie”   Dębki   

Plener fonograficzny:

2015r.

⦁ „manewry fotograficzne” blur  

2016 r.

⦁ Plener fotograficzny  „SZTYNORT”    UWM wydział sztuki kurator Janusz Połom   

⦁  „⦁ Nocny plener w skansenie”   ⦁ Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku i Stowarzyszenie ARTWAMA ⦁ 30 wrzesień 2016   

⦁  ⦁ Otwarte zawody fotograficzne o złotą ⦁ Smienę⦁ . ⦁ Warmińsko - Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne blur.      

⦁ Trzy  klatki PLENER FOTOGRAFII Analogowej  Stowarzyszenie  SWMF BLUR   

2017 r.

⦁ „street foto” Plener fotograficzny WMSF blur    

   2018 r.

⦁ Czarny kierz  plener fotografii pejzażowej  blur   

⦁ Źródła  Rzeki Łyny  plener fotograficzny stowarzyszenie Ałna   

⦁ Eulaliia fundacja na zęcz bezdomnych zwierząt  plener fotograficzny  

⦁  "Pocztówka z Gminy Stawiguda" Plener fotograficzny   

2019 r.

⦁  „I Zimowym Plenerze w Reszlu.”  

⦁ Orneta czarna bieła blur     

⦁ Plener fotograficzny „Biskupiec dawniej i dziś”  

⦁ „Foto kolaż” warsztaty z Joanną Stepkowska   .

⦁  Pieniężno   WM S F blur 

Członek grup artystycznych:

⦁ Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków 1058. 2018     

⦁ Solife’ys grupa artystyczna od   2017r. - 2018r.

⦁ „Sąsiedzi“ Klubu Plastyka Amatora działającego przy MOK Olsztyn  2014-2019

⦁ Warmińsko- Mazurski Stowarzyszenie Fotograficzne "Blur"   2015

⦁ Związek Plastyków Warmii i Mazur  2015

organizator wystaw plenerów:

⦁ „street foto” Plener fotograficzny WMSF blur   31 marca2017 r.

⦁ Solife”ys  „INSTERDUCE” 9 maja 2018 r. Biblioteka UWM w Olsztynie (Wystawa)

⦁ „Złota Warmia„  plener malarski  maj 2018 r.         

⦁ Solife”ys  plener malarski dla dzieci i młodzieży 1 06 2018r. MDK w Morągu oraz MBP w Morągu.

⦁ Warsztaty Malarskie „nad Narwią” Serocku 20 07 2019r.

⦁ Plener malarski „Nad Narwią” 20 07 2019  C K i CZ w Serock 

⦁ „ZAKOLA BÓGU”  plener Malarski  2019r.

⦁ „NASZA PIĘKNA ŁYNA” plener Malarski  2019r.

⦁ „WARMIŃSKA PRZYRODA” plener malarski  2019r.

⦁ KIODYGRESY Międzynarodowy Przegląd Sztuki Współczesnej  -LDK Lidzbark Warmiński 22 01 2020 

Nagrody  i wyróżnienia:

⦁  I nagroda  Manewry fotografii   WMSF blur 2015

Barbara Zielińska-Jankowska

Barbara Zielińska-Jankowska

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

 

zaprasza na wystawę rysunku

Barbary Zielińskiej-Jankowskiej

pt. „Różne światy

 

wernisaż wystawy

8. lutego 2020 r. o godzinie 17.00

 

Barbara Zielińska-Jankowska studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Rzeźby) w latach 1972-1977. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowniach: prof. Zofii Demkowskiej i prof. Bohdana Chmielewskiego. W 2003 r. ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim ( IPSiR ) w zakresie „Treningu Kreatywności i Artterapii”.

 

Sztuka zawsze odgrywała istotną rolę w życiu Barbary Zielińskiej. Miała z nią styczność już od najmłodszych lat za sprawą ojca - Kazimierza Zielińskiego, uznanego rzeźbiarza. Postrzeganie rzeczywistości poprzez twórczość, a także wyrażanie emocji za pomocą form wizualnych stało się dla niej czymś naturalnym. Dlatego studia na Akademii Sztuk Pięknych były niejako oczywistym wyborem. Jej twórczość ewoluowała. Różne techniki, z którymi się mierzyła, nie miały jednak wpływu na to, co w istocie zawsze chciała przekazać.

Artystka, początkowo przez rzeźbę i medale, a z czasem poprzez różne formy rysunku, dotykała niezmiennie tych samych egzystencjalnych zagad­nień. Tak jest do dziś. W swoich pracach porusza kwestie istotne dla każdego. Zapytana o to, czym jest dla niej twórczość, odpowiada, że to jej osobista wypowiedź na temat otaczającej nas rzeczywistości. Najważniejsza jest treść. Forma pozostaje sprawą drugoplanową. Treść ma oddziaływać na emocje odbiorcy, dlatego że sama artystka w czasie kreacji kieruje się właśnie emocjami. Powstające rysunki, będące odzwierciedleniem jej odczuć i wrażeń, mają na celu wywołanie u odbiorcy refleksji. Cykle swoich prac autorka tytułuje „hasłowo", na zasadzie skojarzeń. Zahacza o pewne sfery, wywołuje tematy, jednocześnie nie narzucając jednoznacznej interpretacji.                                                                                                               Maja Tomaszewska

 WYSTAWY INDYWIDUALNE

1978 - Centrum Kultury i Sztuki, Sokołów Podlaski - medale, rysunki 1981 - Biuro Wystaw Artystycznych, Suwałki - rysunki, medale 1984 - Galeria Pokaz, 

Warszawa - medale 1988 - Galeria Wiejska, Sulęczyno - rysunki, pastele 1996 - Galeria 34, Warszawa - rysunki, medale („Pejzaże") 1999 - Galeria 34, Warszawa - rysunki („Wnętrza, miejsca, sytuacje") 2001 - Galeria Test, Warszawa - rysunki („Sytuacje") 2013 - Galeria 34, Warszawa - rysunki („Spotkanie") 2013 - Korcula-Racisce, Chorwacja - rysunki („Refleksje") 2015 - Galeria„U" DKS, Warszawa - rysunki („Notatki")

WYBRANE WYSTAWY ZBIOROWE

1977 -„Dyplomy„77"- Zachęta, Warszawa

 1979   -„Tematyka dziecięca w medalierstwie"- BWA, Toruń -„Tendencje i osobowości 1974-1979 - Zachęta, Warszawa -„Artyści Warszawy"- Zachęta, Warszawa

-„Przeciw wojnie" - Majdanek - Lublin -„Międzynarodowe Sympozjum Medalierstwa"- Chorzów

 1980   - „Sport w sztuce" (konkurs olimpijski) - Muzeum Sportu, Warszawa -„Wystawa okręgu warszawskiego ZPAP"- Zachęta, Warszawa -,,Agrokompleks'80"- BWA, Suwałki

 1981   -„Barwy morza"- Zachęta, Warszawa

-„Pejzaż w medalierstwie"- Galeria Rzeźby, Warszawa

-„IX Biennale Sztuki Krajów Nadbałtyckich"- Rostock, Niemcy

 1982   -„Współczesne Medalierstwo Polskie"- Instytut Kultury Polskiej, Londyn

 1983   -„FIDEM"- Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa"- Florencja

 1984   -„Współczesne medalierstwo polskie"- Bratysława

 1985   -„FIDEM"- Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa"- Sztokholm

 1987   - „FIDEM" - Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa" - USA

 1988   -„Tendencje i twórcy" - BWA,Toruń -„Pejzaże"- Dom Sztuki Ursynów, Warszawa -„Współczesne medalierstwo polskie"- Getynga, Niemcy

1989-„Zofia Demkowska i jej uczniowie"-Galeria ASP, warszawa
-„FIDEM"- Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa"- Helsinki

 1990   -„Intermedia"- BWA, Olsztyn
-„Tendencje i twórcy"- BWA, Toruń

 1991   -„Medalierstwo polskie Iat80-tych"- BWA, Kraków -„Konkurs na medal "- ZPAP, Warszawa

 1992   - „FIDEM" - Międzynarodowa Wystawa Medalierstwa - Londyn

 1994   -„Ogólnopolska Sesja Medalierska" - Muzeum, Gorzów Wielkopolski

 1995   - „Na ścieżkach pamięci. Medalierska szkoła Zofii Demkowskiej" - Muzeum, Wrocław 2013 -„Spotkanie"-Galeria 34, Warszawa

Brała udział w około 40 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Za działalność  twórczą i edukacyjno-kulturalną otrzymała kilka nagród, wyróżnień i medali.

Wystawa potrwa od 8. lutego do 1 marca 2020 r.

Danuta i Marta Nawrocka

Danuta i Marta Nawrocka

GALERIA
SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC


 

zaprasza na wystawę

"Szelest moich myśli"

 

"Szelest moich myśli" to tytuł wystawy malarstwa Danuty Nawrockiej i Marty Nawrockiej - matka i córka. Każda prezentuje własny styl zaznacza swoje spojrzenie na nadrealizm życia, co je łączy, a co dzieli?

Zapraszamy do dialogu - 11. stycznia 2020 r. o godzinie 17.00

 

Wystawa potrwa od 11 stycznia do 2 lutego 2020 r.

 

Artystka pozytywnych emocji
Danuta Nawrocka – DaNa (1962)
integrując rysunek z malarstwem, stworzyła oryginalny styl charakterystyczny tylko dla jej twórczości. W 1990 r. ukończyła malarstwo na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. Kolekcje prac DaNy znajdują się w posiadaniu między innymi Muzeum Mosan, Gukje Art Museum, Muzeum Daegu
w Korei Południowej, Art Museum of China w Hangzhou (Chiny) oraz w zbiorach licznych galerii w Polsce oraz w Mediolanie, Berlinie, Wenecji i Seulu.

Jest laureatką wielu konkursów. Jest zwyciężczynią konkursu zorganizowanego
przez Hutę Szkła IRENA. Serie kolekcjonerskie z projektami autorstwa DaNy
trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, w tym do rodziny królewskiej
w Arabii Saudyjskiej. Otrzymała wyróżnienie na XIII Światowym Sympozjum Sztuki Mosan Art Museum w Korei Południowej. 

Wystawiała indywidualnie m.in. w Jang Eun Sun Art Gallery w Seulu,
w Hernandez Art Gallery w Mediolanie, w Gukje Art Museum w Daegu,
wGalerii Arsenał we Wrocławiu, Galerii OW ZPAP w Warszawie,
w CSW w Toruniu, w Galerii OŁ ZPAP w Łodzi, w Galerii Molier w Krakowie. Uczestniczyła w Berlińskim Festiwalu Sztuki „48 Stunden Neukölln” w Berlinie w 2016 r. Podczas 57. Biennale w Wenecji w 2017 r. obraz DaNy prezentowano
w Pałacu Zenobio w Wenecji.

Uczestniczy  w Międzynarodowym Projekcie LABORATORIUM VENEZIA INTERNATIONAL EXHIBITION OF THE ARTS: The Amber Road and Forma Ovi,
który otworzyła wystawa w Badoere. W 2018 r. jako uczestniczka Międzynarodowej Wystawy w Art Museum of China w Hangzhou prezentowała swoją sztukę
wśród artystów wyróżnionych z całego świata.

 

Marta Nawrocka (1984), studia z zakresu Komunikacji Europejskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Warsztat malarski zdobywała w domu, pod okiem mamy artystki, a także jako uczestniczka plenerów i warsztatów malarskich, fotograficznych i filmowych. Prace swoje wystawiała na Politechnice Łódzkiej, w Galerii Miejskiej w Inowrocławiu, w Bydgoszczy (performance), w lolaklu artystycznym Tygiel w Gdyni,

w rezydencji amerykańskiego Dyplomaty w Rabacie (Maroko).

 

Rozważania...

 

Malarstwo jest, obok pisania, moja potrzebą i koniecznością. Jest tym, co mnie wyzwala, daje

wolność. To mój sposób wypowiedzi, komentarz na otaczający mnie świat i rzeczywistość, ale też konfrontacja tejże rzeczywistości z własnymi pragnieniami, marzeniami i tęsknotami. Bezustanny, nieskończony i palący proces dekonstrukcji, ale też rekonstrukcji, poukładania własnych myśli, wrażeń, refleksji. Sytuację, którą zastaję przetwarzam przez pryzmat własnych, subiektywnych kodów złożonych ze wspomnień i oczekiwań. To pewna napisana przeze mnie historia, legenda, mit i poezja.

Marta.Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.