Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter

Rok galerii

Rok galerii

PRZENIKANIE ABSTRAKCJI

PRZENIKANIE ABSTRAKCJI

GALERIA SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ

AD-HOC

 

 

 

Zaprasza na wystawę malarstwa

Tomasza Omelko
PRZENIKANIE ABSTRAKCJI

Wystawa potrwa od 6 – 28 lutego

 


Tomasz Omelko (ur.1973), malarz, grafik, rysownik i ilustrator. Członek Puławskiej Grupy Artystycznej. Laureat nagrody O Puchar Prezydenta Miasta Puław. Obecny etap twórczości poświęcił eksplorowaniu abstrakcji i poszukiwaniu faktury doskonałej. Jego artystyczne podróże budzą podziw miłośników sztuki w całej Europie, a wiele z powstałych obrazów znajduje się w już w prywatnych kolekcjach. Obecnie w Warszawie prowadzi galerię autorską.  Oprócz tworzenia prac abstrakcyjnych, nie stroni jednak od eksperymentów z surrealizmem, czy też malarstwem tradycyjnym.

Bezpośredni kontakt : omelkotom1@o2.pl
https://www.facebook.com/pages/Tomasz-Omelko-Art/389773284449830

   Uważam, że dzieło abstrakcyjne nie musi, poza samym sobą, pokazywać nic ze świata widzialnego. Celem sztuki jest bowiem uporządkowanie w obrazie form, barw, linii czy brył. Dla mnie jako twórcy ważny jest dialog z odbiorcą i wywoływane w nim emocje. Czy moim pracom udaje się pokazać świat, nie pokazując jednocześnie za wiele. Należy to pozostawić ocenie zwiedzających zachęcając do własnych przemyśleń na temat swoich obrazów.

  
Malarstwo abstrakcyjne nie należy do najłatwiejszych w odbiorze, a zatem ucieszą się wszyscy, którzy lubią wyzwania wizualne. Taki rodzaj sztuki wymaga od oglądających skupienia i prowadzenia własnych poszukiwań interpretacyjnych. Obrazy Tomasza Omelko staną się jedynie kierunkowskazami tych poszukiwań, bo jak zdradza sam autor najważniejsze są dla niego "reakcje, które wywołuje jego malarstwo". Aby budzić emocje zwiedzających, oprócz faktury, artysta chętnie posługuje się ascetyczną formą, kontrastowymi kolorami oraz niepokojącymi liniami. Czego możemy się spodziewać po takich wyprawach w głąb siebie? Zachwytu, radości, ale też uspokojenia.

Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: mrnet.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.