Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Rok galerii

Rok galerii

URODZINY SENSYTYWIZMU

URODZINY SENSYTYWIZMU

Galeria
Sztuki Współczesnej
Ad-Hoc

 

 

 

zaprasza na wernisaż wystawy

21 stycznia 2017
(sobota)

o godz. 17.30

 

URODZINY SENSYTYWIZMU

rysunek, grafika i malarstwo

Mariola Pachnia

 

Wystawa prezentowana jest
od 14 stycznia do 2 lutego 2017 r.

 

 

W swoich poszukiwaniach twórczych wykreowałam styl, który nazwałam Sensytywizmem, od angielskiego słowa sensitive – wrażliwy. Istotne jest dla mnie nadanie wyrazu artystycznego uczuciom i atmosferze odrealnienia, niepowtarzalności i ulotności  chwili. Poprzez moje grafiki floralne jak i malarstwo zaznaczam Mistyczną obecność w materii wszelakiej, objawiającą się prześwietleniem wewnętrznym, upłynnieniem i okryciem rzeczywistości  tajemnicą.

Sensytywizmto sposób patrzenia na świat przez pryzmat bajkowej radości, ufności i zachwytu. Jest kluczem mogącym uruchomić wyobraźnię i uwolnić odbiorcę od lęków, smutku i nadać szarej rzeczywistości bajkowy koloryt oraz dostarczyć nadzieję na przyszłe,  lepsze, barwniejsze życie.

NASTROJE

NASTROJE

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

 

zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa

W dniach 19 listopada - 18 grudnia 2016 r.

pt.” NASTROJE

 

Wystawa malarstwa pod przewrotnym tytułem „NASTROJE”. Swoje prace prezentować będą trzy wyjątkowe kobiety: Elżbieta Czerwińska, Lucyna Krzywik i Katarzyna Wasilewska - absolwentki Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Każdą z artystek cechuje twórcza indywidualność - niezwykle oryginalne połączenie języka wyobraźni z bogatym warsztatem, przy zastosowaniu własnych technik malarskich. Wystawa zapowiada się bardzo interesująco. Przez miesiąc będzie bowiem można oglądać trzy oddzielne ekspozycje, a każdą z nich cechować będzie odmienny nastrój.  Różnorodna kolorystyka, swobodne układy kompozycyjne, piękno i zmysłowość, drzemiącą w nim tajemniczość i pasję - wszystko to stanowi swoistą ciągłą wymianę myśli, pozwala stronom wchodzić w relacje. Prace niezwykłe - ekspresyjne, a zarazem metaforyczne i poetyckie - zdradzają organizatorzy wydarzenia.

   Już dziś w imieniu artystek zapraszamy na wernisaż wystawy w dniu 19 listopada br., na godz. 18.00

 Artystki należą do Grupy Malarskiej KIERUNEK. Działalność grupy obejmuje prace twórcze, szerzenie świadomości sztuki, stymulowanie działań oraz organizację twórczych inicjatyw.

Katarzyna Wasilewska (ur.1976)

Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Tworzy z potrzeby pozawerbalnej komunikacji z odbiorcą. Wasilewska stosuje różnorodne techniki malarskie, jak: akryl, olej czy akwarele, w zależności od tematu i tego co aktualnie ma do przekazania.

Szczególna wrażliwość, jaka charakteryzuje artystkę, znajduje odzwierciedlenie w jej pracach, wyróżniających się estetyczną formą i subtelną kolorystyką. Poruszane tematy dotyczą zarówno kategorii metaforyczno-symbolicznych jak i przedstawień ze świata abstrakcji. Wasilewska głównie tworzy obrazy osadzone w onirycznej przestrzeni snu i wyobraźni, chociaż nie stroni od pełnego energii malarstwa gestu: spontanicznego i ekspresyjnego, w barwach podyktowanych nastrojem i emocjami.

Celem artystki jest, aby jej dzieła wciągały, czasem niepokoiły, a czasem dawały chwilę wytchnienia, zachęcały do refleksji i inspirowały.

W najnowszej kolekcji zatytułowanej ETER ŻYCIA, artystka za pomocą alegorii motylich skrzydeł, zachęca widza do refleksji nad ulotnością piękna i kruchością życia. Motyl – symbol duszy, szczęścia, natchnienia i przemiany – rozwesela i rozświetla przestrzeń, w której się pojawi, pozostawiając eteryczną wiadomość o nieuchronności przemijania i obowiązku podążania za tym, co kochamy.

Obrazy artystki znajdują się w zbiorach prywatnych oraz są prezentowane na wystawach indywidualnych i grupowych. Należy do Grupy Malarskiej KIERUNEK.

 

http://katarzyna-wasilewska.wixsite.com/malarstwo

https://www.facebook.com/wasilewska.art/

 

Lucyna KRZYWIK

Lucyk6@gmail.com

Tel.+48 606 532 709

https//:www.facebook.com/Lucyna_Krzywik-Art

 

Od wielu lat zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i monotypią. Wykształcenie artystyczne uzyskała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Swój warsztat artystyczny doskonaliła uczestnicząc w licznych plenerach krajowych i zagranicznych. Ma w swoim dorobku kilka wystaw indywidualnych i udział w trzydziestu wystawach zbiorowych. Należy do Grupy malarskiej KIERUNEK.

Lucyna wyraża się w wielu technikach, najczęściej jednak sięga po olej, akryl i grafit. Jej sztuka jest ciągłym poszukiwaniem i odnajdywaniem - czasami jednoznaczna, czasami symboliczna - wydobywa kontrasty, które w niej drzemią. Rodzi się z wewnętrznego napięcia między spontanicznością
i  emocjonalnością, a harmonią i  delikatnością jej natury.

W jej obrazach kontrast - zmysłowość lub asceza - kolory i kształty tętnią ekspresją lub są melancholijno-poetyckie. Pod pędzlem artystki ujawnia się złożona dynamika napięć, adekwatnie wyrażających jej osobisty stosunek do otaczającej rzeczywistości i intensywnie przeżywanej codzienności, ukazując ją w coraz to nowym kontekście. Stosując symbolikę z premedytacją wiele kwestii nie dopowiada, pozostawiając odbiorcom pole do własnej interpretacji i odczuwania dzieła. Tworzy sztukę pozytywną - jej celem jest przekazanie takich emocji odbiorcy.

O WYSTAWIE:

Wystawa „NASTROJE moje”, wzbogacona poezją artystki, to jej wewnętrzny świat refleksji o  dążeniu do poznania i poznawaniu rzeczywistości. W jej twórczości szczególne miejsce zajmuje bowiem człowiek oraz związane z nim sytuacje egzystencjalne. Seria „NASTROJE moje”, torozważania o radości i smutku, pasji i miłości, słowem - poszukiwaniu miejsca realizacji ludzkiej

 

 

Elżbieta Czerwińska

       Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi ,Wydział Grafiki i Malarstwa.

Biegła warsztatowo malarka, która  ze swobodą operuje olejem, akrylem oraz rysunkiem a także podejmuje działania z niezwykle trudną techniką akwareli. Wymienione formy ekspresji artystycznej uprawia równolegle, wykorzystując je w zależności od pomysłu i nastroju.

Elżbieta Czerwińska charakteryzuje się ekspresyjnym i dynamicznym stylem malarskim. Jej obrazy wyróżniają się zawartą w nich emocją, wypełnione są intensywną pełną kolorystyką i nie sposób ich pomylić z innymi. Elżbieta każdy obraz traktuje jako kolejny etap powstawania kompozycji gdzie  z jednego obrazu powstaje kolejny.

Jednym z nich jest cykl Nastroje, który skupia się na ulotności chwili,  to przekaz składający się z obserwacji, gestów, z istoty kobiecości. Nie rejestruje go jednak                      z dokładnością, pokrywa płótno farbą rezygnują z drobiazgowych detali. To uzewnętrznienie niepokojów „siebie”, czy też poszukiwanie i zapis miejsc, poznanych, utraconych,poruszający  i pobudzający do rozważań.

Elżbieta Czerwińska jest czynną uczestniczką malarskiej grupy KIERUNEK.

IKONY

IKONY

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

Zaprasza na wernisaż wystawy

21 PAŹDZIERNIKA 2016

O godz. 17.30

 

  IKONY  

 

Zbigniew Kotynia(ur. 1945) mieszka w Biskupcu na Warmii, żołnierz zawodowy, rzeźbiarz, malarz, ikonopisarz.

Działania artystyczne rozpoczął w latach 60-tych od korzenioplastyki, czego owocem była wystawa w Domu Kultury w Bęsi. Ale już niedługo wystawia rzeźbę na Zamku w Reszlu. Potem wystawy we Francji i USA. Malować zaczął po przejściu na emeryturę w 1995 roku.
W swoich obrazach poszukuje własnego wyrazu artystycznego. Pierwsza wystawa w Domu Kultury w Bartoszycach, potem Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Kętrzyn - Włodzimierz Wołyński, Biskupiec - Ejszyszla, Mrągowo. Bierze udział w rocznych przeglądach twórczości amatorskiej „POJEZIERZA”.

Nie poprzestaje jednak w twórczych poszukiwaniach i od ok. ośmiu lat pisze ikony, opierając się na rzetelnych średniowiecznych przekazach dotyczących techniki ich wykonywania.

 

Wystawa w Tyflogalerii Polskiego Związku Niewidomych „Niezwykły Świat Ikon Zbigniewa Kotyni” w 2012 r.,

Galeria Piecowa w Warszawie w 2013 roku

Wystawa w Domu Kultury w Kętrzynie „Trzy światy” - listopad 2014 r.

Wystawa „Trzy światy” w Ośrodku Kultury w Ursusie galeria AD-HOC – marzec 2015 r.

Poplenerowa wystawa „Gmina Michałowice Cztery Pory Roku” sala widowiskowa Gminy Michałowice – listopad 2015 r.

„Alternatywy 33”  IV Międzynarodowy Przegląd Sztuki  - Ostrów Wielkopolski – grudzień 2015 r.

Wystawa „Trzy światy” w Domu Kultury „Kadr”– marzec 2016 r.

 

Jego prace zawędrowały już do bardzo dalekich miejsc: USA, Francja, Anglia, Niemcy, Rosja, Ukraina, na Litwę a także do Singapuru i Konga.

Jest uczestnikiem i komisarzem wielu krajowych i międzynarodowych plenerów na terenie Warmii i Mazur oraz Pomorza.

Swoje umiejętności pragnie przekazać innym. Zostaje nauczycielem rysunku i malarstwa dzieci i młodzieży ale też dorosłych: współpraca z dziećmi w Bęsi – społecznie prowadził Koło zainteresowań w Szkole, wolontariat w Domu Dziecka w Biskupcu, kółko plastyczne w Domu Kultury w Korszach, nauka ikonopisania na Uniwersytecie w Olsztynie. Wychowawca młodzieży, której pomaga znaleźć drogę w niełatwych twórczych zmaganiach.

 

 

ICH TROJE

ICH TROJE

Galeria SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

  w Dzielnicy Ursus m.st.Warszawy
02-495 ul. Traktorzystów 14, tel. 22 478 34 54

 

 

zaprasza na wernisaż wystawy
malarstwa i rysunku

” ICH TROJE ”
6 lutego 2016 r. o godz. 17.00 

 

w wystawie udział biorą:

Hakya Gago, Anna Kopijer i Tomasz Omelko

 

 

 

Hakya Gago, Japonka pochodzenia polskiego.
Urodzona w Warszawie w 1986 roku. Ukończyła studia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W malarstwie stara się odzwierciedlić swoją japońską naturę. Zagłębia się w styl WabiSabi.
To estetyka, która przenika wszystkie dziedziny życia. Polega na przedstawieniu rzeczy niedoskonałych i nietrwałych oraz akceptacji rzeczy takimi jakimi są. Asymetria, nieregularność, oszczędność i surowość to cechy opisujące ten nurt.

 

Anna Kopijer (ur.1977) jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach, po ukończeniu, którego rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, filia w Cieszynie. Jest magistrem Wydziału Artystycznego (specjalność: projektowanie graficzne). Dla Anny Kopijer malarstwo jest sposobem wyrażania mysli, uczuć, nastrojów. W poszukiwaniu własnej tożsamości malarskiej, po wielu próbach zdecydowała się na formę abstrakcyjną, która pozwala na eksperymentowanie z kolorem i fakturą. Pędzlem maluje rzadko, natomiast wykorzystuje cały wachlarz narzędzi, którymi buduje swoją opowieść na płótnie. Inspiruje się często architekturą oraz pejzażem.

 

Źródłem inspiracji rysunków Tomasza Omelko jest odniesienie do doświadczeń z projektowaniem architektonicznym. Rysunkami technicznymi, przekrojami i mapami. Przełożenie tych czynników na język sztuki dało efekt swobodnej linii i plamy,  którą to artysta  precyzuje kształty nieistniejących maszyn,  czy też  obiektów o zabawnych nazwach. Lub fantazyjnie kreśli plany nieznanych miejsc. W ostatecznym kształcie prace skłaniają do stawiania pytań dotyczących nie tylko samej sztuki malarskiej,  lecz w równym stopniu do refleksji o świecie, w którym żyjemy, opisanym regułami tak jak linią rysunku technicznego.

 

 

WYSTAWA POTRWA OD 6 – 28 lutego 2016

 

Adam Kunikowski

Adam Kunikowski

GALERIA
SZTUKI
WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

Zapraszamy na wystawę
Malarstwa

Adama Kunikowskiego

 

 

Wernisaż wystawy
9 kwietnia o godz. 17;00

Wystawa czynna w dniach od 9 kwietnia do 8 maja 2016

 

 

Adam Kunikowski

Artysta malarz, członek Związku Polskich Malarzy i Grafików.
Uprawia malarstwo sztalugowe. Najchętniej podejmuje temat krajobrazu,martwej natury,scen rodzajowych i batalistycznych.

Prezentował swoje prace w ponad 200 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Francja, Japonia, Włochy).

Laureat nagród i wyróżnień, uczestnik wielu plenerów i przedsięwzięć artystycznych.

Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych.

www.a.kunikowski.csd.pl 

 

POWRÓT DO KORZENI

POWRÓT DO KORZENI

 

GALERIA
SZTUKI

WSPÓŁCZESNEJ
AD-HOC

 

 

 

V MAZOWIECKI
FESTIWAL SZTUKI
"POWRÓT DO KORZENI" 2016

„U ŹRÓDEŁ HISTORII”
w 1050. ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI

 

Zapraszamy twórców do udziału w wystawie zbiorowej malarstwa, rzeźby i rysunku oraz technik pokrewnych. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 prace w dowolnym rozmiarze i technice, przygotowane do ekspozycji (oprawione, z zaczepami). Udział wolny od opłat, bez ograniczeń wiekowych. Prace powinny być podpisane. Należy je odebrać w ciągu 10 dni po zakończeniu wystawy, które nastąpi 28 sierpnia. Po tym terminie organizator nie ponosi odpowiedzialności za eksponaty.

Prace należy dostarczać do Galerii Ad-hoc, na ręce kierownika galerii Piotra Szałkowskiego w dniach 6-10 czerwca, w godz. 10-16.  Tel. 511 241 020Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.