Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Najbliższe imprezy

  • wielogurska 21.06
  • Lato w mieście 2018
  • bambina 28.09
  • Cudowna terapia 12.10.2018
  • ZUP 20.11
  • Teresa Werner i Rico Sanchez

Filtr aktualności

Filtr aktualności
  • Plenerowe
  • ARSUS
  • Miś
  • Kolorowa

Aktualności

Logo Data Tytuł
Ośrodek kultury Miś 23/06/2018 Zabawa
Ośrodek kultury Miś 27/06/2018 Wyjazd integracyjny

Repertuar kina

Data Tytuł Godziny Recenzja
23.06.2018 ZIMNA WOJNA 16:00, 18:00 zobacz recenzje
24.06.2018 ZIMNA WOJNA 16:00, 18:00 zobacz recenzje

Nowości

Spektakl Teatru "Capitol" - ZDOBYĆ,...

Zapraszamy na spektakl muzyczny Teatru "Capitol"

ZDOBYĆ, UTRZYMAĆ, PORZUCIĆ

20 listopada 2018r. godz. 19.00

W rolach głównych: Katarzyna Zielińska,
Olga Bończyk i Katarzyna Żak

Bilety w cenie 80 zł i 70 zł do nabycia w kasie OK "Arsus" (22 478 39 36) lub na www.biletyna.pl

  

„Zdobyć, Utrzymać, Porzucić” to spektakl muzyczny, w którym każda z trzech aktorek przewodzi kolejnej części tryptyku. Katarzyna Zielińska – żądzy ZDOBYĆ, Katarzyna Żak – pragnieniu UTRZYMAĆ i Olga Bończyk – wyzwaniu PORZUCIĆ. Różne wizje przedstawiają w świetnie zinterpretowanych piosenkach. Usłyszeć można zarówno poruszające i nostalgiczne utwory, jak i lekkie oraz żartobliwe kompozycje. Krzysztof Jaślar – autor scenariusza i reżyser przedstawienia – wybrał hity polskiej muzyki rozrywkowej oraz zagraniczne evergreeny w znakomitych tłumaczeniach. W spektaklu poruszane są tematy parytetu, szowinizmu obojga płci, feminizmu, diety, kosmetyków, salonów piękności, chirurgii plastycznej, prezentów, biżuterii, asertywności w kontaktach z płcią przeciwną oraz szeroko rozumianego poradnictwa odpowiadającego na fundamentalne pytanie: JAK?… Pokazujemy różne rodzaje kobiet: słodką idiotkę, kurę domową, herod-babę, kobietę kumpla, dzidzię piernik, kobietę bluszcz itp. Kobietę w pracy, na zakupach, na urlopie, podczas wyjazdu integracyjnego, na randce, w Urzędzie Stanu Cywilnego i w sądzie.
Czy spektakl odpowie na pytanie JAK zdobyć, utrzymać, porzucić? Sprawdź w Teatrze Capitol!

9 tys. zł dla „Arsusa”

W tej edycji programu Narodowego Centrum Kultury złożono aż 929 wniosków! Grupa ekspertów dokonała merytorycznej oceny i 17 kwietnia wyłoniła 169 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację projektów. Wśród nich pieniądze otrzyma Ośrodek Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus.

Celem programu Kultura – Interwencje 2018 jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym. projekt „Opowiem Wam Historię” autorstwa instruktorki Justyny Ścibor z „Arsusa” uzyskał potrzebną punktację. Co istotne, będzie realizowany w partnerstwie z Wawerskim Centrum Kultury dzięki zawartemu porozumieniu.

realizację projektu „Opowiem Wam Historię” pobudzić wyobraźnię mieszkańców Warszawy i okolic, spowodować, że dzielnice odległe od centrum (tak jak Ursus czy Wawer) staną się inspiracją literacką. Liczymy, że na konkurs napłyną ciekawe prace – tłumaczy autorka zwycięskiego projektu, Justyna Ścibor. Na konkursie literackim dofinansowane zadanie jednak się nie kończy. – Planujemy spotkania z historykami, artystami i innymi wartymi poznania osobami związanymi z Ursusem i Wawrem. Prace laureatów zostaną opracowane i wydane w pokonkursowej publikacji. Promocja utworów odbywać się będzie dzięki Biesiadom Literackim, które zorganizujemy w Ośrodku Kultury „Arsus” oraz w Wawerskim Centrum Kultury – dopowiada Justyna Ścibor.

Realizacja projektu „Opowiem Wam Historię” ma pobudzić wyobraźnię mieszkańców Warszawy i okolic, spowodować, że dzielnice odległe od centrum (tak jak Ursus czy Wawer) staną się inspiracją literacką. Na konkursie literackim dofinansowane zadanie jednak się nie kończy. Planowane są też spotkania z historykami, artystami i innymi wartymi poznania osobami związanymi z Ursusem i Wawrem. Prace laureatów zostaną opracowane i wydane w pokonkursowej publikacji. Promocja utworów odbywać się będzie dzięki Biesiadom Literackim, które zorganizowane będą w Ośrodku Kultury „Arsus” oraz w Wawerskim Centrum Kultury.

Cykl spotkań i prelekcji będzie okazją do osobistego poznania ważnych dla rejonu osób. Będą to, m.in.: Jerzy Domżalski (historyk od lat zajmujący się dziejami Ursusa), Ireneusz Barski (najbardziej znany fotograf dziejów Ursusa, były pracownik fabryki w Ursusie), Kazimierz Okraszewski (były pracownik ZM Ursus, przewodnik zakładowy, obecnie nauczyciel), Łukasz Maurycy Stanaszek (antropolog, archeolog, badacz i odkrywca Urzecza – podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego), Barbara Wizimirska (społecznie pracuje w Falenickim Towarzystwie Kulturalnym i Klubie Falenica; autorka książek o Falenicy i sztuk teatralnych), Paweł Ajdacki (prezes PTTK, autor książek o Ziemi Otwockiej, historyk i wykładowca).

Zakończenie i podsumowanie projektu planowane jest na listopad.

  

Odznaczenie Ministra KulturyKalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.