9 tys. zł dla „Arsusa” - Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

9 tys. zł dla „Arsusa”

W tej edycji programu Narodowego Centrum Kultury złożono aż 929 wniosków! Grupa ekspertów dokonała merytorycznej oceny i 17 kwietnia wyłoniła 169 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację projektów. Wśród nich pieniądze otrzyma Ośrodek Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus.

Celem programu Kultura – Interwencje 2018 jest tworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze na poziomie regionalnym, lokalnym i krajowym, a także upamiętniania polskiego dziedzictwa historycznego poprzez finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym. projekt „Opowiem Wam Historię” autorstwa instruktorki Justyny Ścibor z „Arsusa” uzyskał potrzebną punktację. Co istotne, będzie realizowany w partnerstwie z Wawerskim Centrum Kultury dzięki zawartemu porozumieniu.

realizację projektu „Opowiem Wam Historię” pobudzić wyobraźnię mieszkańców Warszawy i okolic, spowodować, że dzielnice odległe od centrum (tak jak Ursus czy Wawer) staną się inspiracją literacką. Liczymy, że na konkurs napłyną ciekawe prace – tłumaczy autorka zwycięskiego projektu, Justyna Ścibor. Na konkursie literackim dofinansowane zadanie jednak się nie kończy. – Planujemy spotkania z historykami, artystami i innymi wartymi poznania osobami związanymi z Ursusem i Wawrem. Prace laureatów zostaną opracowane i wydane w pokonkursowej publikacji. Promocja utworów odbywać się będzie dzięki Biesiadom Literackim, które zorganizujemy w Ośrodku Kultury „Arsus” oraz w Wawerskim Centrum Kultury – dopowiada Justyna Ścibor.

Realizacja projektu „Opowiem Wam Historię” ma pobudzić wyobraźnię mieszkańców Warszawy i okolic, spowodować, że dzielnice odległe od centrum (tak jak Ursus czy Wawer) staną się inspiracją literacką. Na konkursie literackim dofinansowane zadanie jednak się nie kończy. Planowane są też spotkania z historykami, artystami i innymi wartymi poznania osobami związanymi z Ursusem i Wawrem. Prace laureatów zostaną opracowane i wydane w pokonkursowej publikacji. Promocja utworów odbywać się będzie dzięki Biesiadom Literackim, które zorganizowane będą w Ośrodku Kultury „Arsus” oraz w Wawerskim Centrum Kultury.

Cykl spotkań i prelekcji będzie okazją do osobistego poznania ważnych dla rejonu osób. Będą to, m.in.: Jerzy Domżalski (historyk od lat zajmujący się dziejami Ursusa), Ireneusz Barski (najbardziej znany fotograf dziejów Ursusa, były pracownik fabryki w Ursusie), Kazimierz Okraszewski (były pracownik ZM Ursus, przewodnik zakładowy, obecnie nauczyciel), Łukasz Maurycy Stanaszek (antropolog, archeolog, badacz i odkrywca Urzecza – podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego), Barbara Wizimirska (społecznie pracuje w Falenickim Towarzystwie Kulturalnym i Klubie Falenica; autorka książek o Falenicy i sztuk teatralnych), Paweł Ajdacki (prezes PTTK, autor książek o Ziemi Otwockiej, historyk i wykładowca).

Zakończenie i podsumowanie projektu planowane jest na listopad.

  


Komentarze


Brak komentarzy

Brak komentarzy do wybranej nowości

Dodaj komentarz


Błąd

Aby dodać komentarz musisz się zalogowaćKalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.