Ośrodek kultury ARSUS

Zarejestruj się / Przypomnij hasło

Logowanie
Newsletter
Facebook Facebook Kino

Film dla szkół

O F E R T A   F I L M O W A 
D L A  S Z K Ó Ł

Szanowni Państwo,  

Zbliża się ważny jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, którego centralne obchody odbędą się w kwietniu 2016 r. Z tej okazji została wyprodukowana seria fabularyzowanych filmów dokumentalnych pt. „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI”. Jest to projekt autorski scenarzysty, reżysera i producenta filmów dokumentalnych Zdzisława Cozaca, zrealizowany w koprodukcji  z TVP Historia, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konsultantami naukowymi w/w filmów są wybitni polscy historycy i archeolodzy. 

 

Seria „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI” adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Prezentuje najnowsze ustalenia naukowców związane z  chrystianizacją naszych ziem  i początkami Polski.Dla nauczycieli  historii jest to okazja do „ożywienia” szkolnego podręcznika, a dla uczniów - szansa na rozbudzającą wyobraźnię,  filmową „wyprawę” do czasów, kiedy piastowscy władcy budowali podstawy naszego państwa. Pomagają w tym wirtualne rekonstrukcje dawnych grodów, animowane mapy oraz inscenizacje ważnych wydarzeń z naszych dziejów.                 

 

Filmy serii mają nie tylko interesującą tematykę, ale też  nowoczesną, atrakcyjną formę, dzięki czemu są świetnie odbierane przez młodych widzów.Uzyskały bardzo dobre recenzje krytyków i zdobyły liczne nagrody na festiwalach w kraju i za granicą (m.in. w Hiszpanii i w USA), w tym Złotego Kopernika     w kolejnych edycjach Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO (2013 i 2014).

 

Kolejne filmy serii „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI” miały swe premiery w TVP, jednak obejrzenie ich na dużym ekranie pozwala na pełny odbiór bogatej warstwy obrazu i dźwięku. Malarskie wizje twórców filmu stwarzają uczniom niepowtarzalną możliwość wzbogacenia wiedzy i rozwinięcia swoich wyobrażeń o ważnych wydarzeniach związanych z początkami Polski, ukształtowanych na lekcjach historii.

 

Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu filmu na nasz profil na Facebook

Zapraszamy!

Terminy seansów do uzgodnienia.
Zamówienia filmu przyjmujemy pod numerami telefonów: 22 478 34 54, 22 478 27 70  od poniedziałku do piatku w godz. 8.00 - 18.00 lub pod adresem a.orzechowski@arsus.pl

    

 Kalendarz wydarzeń

projekt i wykonanie: DreamITeam.pl

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.